UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваІндустріалізація України. Довоєнні п’ятирічки (конспект уроку)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4435
Скачало300
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема уроку: Індустріалізація України. Довоєнні п’ятирічки.

 

Мета уроку: розкрити причини, методи та результати індустріалізації на

Україні; формувати вміння учнів використовувати різні джерела знань;

розвивати навички критичного мислення учнів; виховувати навички

позитивного розв’язання суперечливих питань.

 

Тип уроку: урок формування нових знань.

 

Обладнання: підручник Турчанко Ф.Г. „Новітня історія України. Частина

перша. 1914 – 1939 рр.”, атласи, опорні схеми, таблиці, ТЗН та ін.

 

Хід уроку

 

План

 

Причини переходу до форсованої індустріалізації. Сталінський стрибок в

індустріалізацію.

 

Методи проведення індустріалізації. Новий господарський механізм.

 

Результати перших п’ятирічок.

 

Виправдання репресій теорією про зростання класової боротьби.

 

Позитивні сторони індустріалізації.

 

Роль трудового народу в ході індустріалізації (домашнє завдання).

 

І. Актуалізація опорних знань учнів.

 

Бесіда

 

Які завдання ставили більшовики на будівництво соціалізму (схема 1)?

 

 

Схема 1.

 

Що передбачала нова економічна політика? Покажіть переваги перед

політикою “воєнного комунізму”.

 

На яких економічних відносинах ґрунтувалася НЕП?

 

Проблемне завдання: Якими методами здійснювалася індустріалізація?

Який тип економіки вона започаткувала?

 

Типи економічних

 

систем

 

(Створюється на дошці таблиця за допомогою використання знань учнів)

 

Ринкова економіка НЕП

 

(записує учень на дошці)

 

- продподаток

 

-товарно-грошові відносини

 

- розвиток кооперації

 

- частковий відхід до приватної власності (75 тис. підпр.)

 

- зміни в керівництві: відмова від трудової мобілізації, централізації

 

- економічні методи господарювання (об’єднання підприємств у трести)

 

- система оплати праці.

 

( наслідки непу та причини індустріалізації пояснює вчитель)

 

криза збуту,

 

„ножиці цін”,

 

криза хлібозаготівель

 

 

індустріалізація

 

Командно – адміністративна економіка

 

(пояснює і записує вчитель)

 

- планування (див. табл.. “І п’ятирічний план”)

 

- централізація управління промисловістю: велика промисловість

(загальносоюзні наркомати), місцева промисловість (республіканські

наркомати);

 

- республіки позбавлені самостійності;

 

- постійно переглядали плани та технічну документацію;

 

- зловживання революційним ентузіазмом;

 

- використання праці в’язнів на будівництві об’єктів індустріалізації;

 

- репресії проти супротивників індустріалізації.

 

 

 

 

Що Сталін нав’язав індустріалізацією?

 

І п’ятирічний план ( 4 роки 3 міс.)

 

Чавун Трактори Автомобілі

 

мінімальні 7 млн. т. 53 тис. 100 тис.

 

оптимальні 10 млн. т. 53 тис. 100 тис.

 

Сталін 17 млн. т. 170 тис. 240 тис.

 

результат 6 млн. 49 тис. 24 тис.

 

 

 

Які методи розвитку економіки використовував Сталін? Як їх можна

назвати? Чи мали вони позитивні перспективи? (Учні називають. Учитель

робить висновки). Це були командно-адміністративні методи

господарювання. Вони перспектив розвитку не мали.

 

Ь

 

р

 

т

 

ь

 

Ъ

 

Ь

 

р

 

т

 

ь

 

2

 

n

 

к

 

Ѓ

 

8промисловості України у 1928 – 1929 рр. – збільшилася на 20% проти 16%

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ