UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРозділові знаки при вставних і вставлених синтаксичних компонентах (конспект уроку)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось7286
Скачало350
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Конспект уроку в 8 класі

 

Тема. Розділові знаки при вставних і вставлених синтаксичних компонентах

 

Мета уроку: активізувати та поглибити знання про вставні та вставлені

синтаксичні конструкції, удосконалювати вміння визначати вставні

конструкції в реченнях, правильно інтонувати такі речення, уживати

розділові знаки, доречно й правильно використовувати в мовленні вставні

компоненти; розвивати критичне мислення; сприяти реалізації

інтелектуальних можливостей учнів, розвивати їхню емоційну сферу;

орієнтувати школярів на загальнолюдські та національні ідеали, сприяти

вихованню активної життєвої позиції.

 

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

 

Обладнання: інтерактивна дошка.

 

Хід уроку

 

І. Актуалізація здобутих знань

 

УЧИТЕЛЬ. На попередніх уроках ми опрацьовували відомості з синтаксису

та пунктуації простого речення. Ви переконалися, що знання синтаксису й

пунктуації є необхідною умовою загальної грамотності.

 

Сьогодні будемо працювати над темою «Розділові знаки при

 

вставних і вставлених

 

синтаксичних компонентах». МЕТОДИЧНИЙ КОМЕНТАР

 

На цьому етапі уроку вчитель:

 

актуалізує, «поновлює» знання, здобуті учнями раніше;

 

спонукає школярів оцінити вартісність цих, уже наявних у них, знань;

 

зосереджує увагу класу на темі уроку;

 

спонукає учнів самостійно визначити мету й завдання сьогоднішнього

навчання;

 

скеровує, налаштовує школярів на самостійне здобуття нових знань.

 

 

 

УЧИТЕЛЬ. Цікава ця тема тим, що саме вставні і вставлені компоненти

знаходяться в реченні поза граматичним зв’язком, а отже, не є членами

речення, граматично не пов’язані з іншими словами, хоча й мають

змістовий зв'язок із реченням.

 

Насамперед визначимо проблемні рівні нашого заняття. На першому

проблемному рівні зазначені ті мовні питання, що їх ви вже опрацювали в

попередніх класах. А щоб активізувати здобуті вами знання, зверніться до

таблиці в підручнику, пригадайте вивчене про вставні слова.

 

*САМОСТІЙНЕ ОПРАЦЮВАННЯ ТАБЛИЦІ «ВСТАВНІ СЛОВА, СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ,

РЕЧЕННЯ».

 

*РОБОТА НА ІНТЕРАКТИВНІЙ ДОШЦІ. На дошці накреслено таблицю:

 

вставні та вставлені синтаксичні компоненти

 

 

 

ЩО МИ ЗНАЄМО? ЩО ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ?

 

ЩО ДІЗНАЛИСЯ

 

МИ ЗНАЄМО, ЩО…

 

МИ ХОЧЕМО ДІЗНАТИСЯ…

 

 

 

 

 

До інтерактивної дошки вчитель викликає учнів (за бажанням), які

почергово заповнюють першу колонку таблиці:

 

№1

 

МИ ЗНАЄМО, ЩО

 

вставні слова (словосполучення) виражають ставлення мовця до висловленої

ним думки;

 

за семантикою вставні слова виражають:

 

а) упевненість або невпевненість у тому, що

повідомляється;

 

б) почуття мовця ( радість, задоволення, співчуття,

 

здивування, обурення та ін.);

 

в) зв’язок думок, послідовність викладу;

 

г) джерело повідомлення;

 

д) привернення уваги;

 

вставні слова граматично не пов’язані зі словами в реченні;

 

зв'язок вставних конструкцій з реченням здійснюється за допомогою

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4] [5]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ