UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЖиття в середньовічному місті (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2384
Скачало179
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Життя в середньовічному місті

 

Мета. Розглянути життя середньовічного міста, ознайомити з органами

управління, боротьбою між патриціями, плебеями та цехами; продовжувати

формувати вміння роботи з навчальним текстом, розвивати навички роботи

зі схемами, вчити концентрувати увагу, висловлювати свою думку;

виховувати інтерес до вивчення історії, повагу до минулого європейських

народів.

 

Тип уроку. Комбінований.

 

Обладнання. Підручник, схема "Органи місцевого самоврядування"

 

Основні поняття, терміни: патриції, плебеї, комуни, мер, магістрат,

рада, суд.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Перевірка домашнього завдання.

 

Завдання.

 

Зазначте, які з наведених факторів у діяльності цехів є позитивними, а

які - негативними:

 

не дозволялося розширювати майстерні

 

чинили перешкоди появі нових майстрів

 

вимагалося виробляти речі високої якості

 

заборонялося ворогування між майстрами і переманювання купців

 

охоронялися міста й ремісники від ворогів

 

одні ремісники збагачувалися за рахунок інших

 

майстрам створювалися однакові умови праці і продажу

 

знищувалися цінні винаходи

 

Завдання: написати на дошці причини виникнення середньовічних міст (1

учень)

 

Перевірка творчого домашнього завдання: заслухати план оповідання на

тему "У середньовічній майстерні ремісника" (2-3 учні).

 

Завдання: Уявіть, що ви - середньовічний купець, який відправляється з

Венеції до Шампані. Вкажіть, яким шляхом ви будете добиратися на

ярмарок, чому саме цим шляхом? Які товари, на вашу думку, будуть

користуватися попитом на ярмарку в Шампані і що ви зможете там придбати?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

Сьогодні на уроці ми познайомимося з життям в середньовічному місті,

з'ясуємо, що являло собою середньовічне місто, які проблеми існували в

місті і яким чином вони вирішувалися, хто стояв на чолі міста, спробуємо

порівняти життя в середньовічному і сучасному місті.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 

План.

 

Вулиці та майдани.

 

Міста-комуни.

 

Міське самоврядування.

 

Цехи проти патриціїв, плебеї проти цехів.

 

&

 

D

 

Z

 

В

 

ф

 

>

 

D

 

В

 

*

 

>

 

т

 

????????????"?1 питання розглядається шляхом опрацювання матеріалу

підручника

 

Учні повинні розповісти, що їм сподобалося, а що - ні і чому у

середньовічному місті .

 

2 питання пояснює вчитель. Він звертає увагу учнів на причини виникнення

міст-комун, проводиться робота з терміном "комуни", розглядає відносини

короля з містами, діяльність органів самоврядування.

 

Запитання до класу: чому виникла приказка "Міське повітря робить людину

вільною"?

 

3 питання опрацьовується за допомогою використання елементів рольової

гри:

 

клас поділяється на 2 групи, між якими розігрується питання на точність

відповіді:

 

використовуючи підказки скажіть, як називалися заможні, корінні

повноправні жителі Стародавнього Риму? (патриції)

 

_а_р_ц_ _

 

Група, яка першою здогадалася, про що йде мова, отримує право стати

патриціями. Інша група перетворюється на плебеїв.

 

Завдання групам: на основі прочитаного тексту підручника

 

розповісти про особливості свого життя в місті та проблеми, які виникали

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ