UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваБ.Хмельницький: політик, дипломат, полководець
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6483
Скачало308
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Б.Хмельницький: політик, дипломат, полководець

 

 

 

Мета:

 

поглибити, розширити знання учнів з історії Національно-визвольної війни

українського народу,дати оцінку діяльності Б.Хмельницького.

 

Розвивати творчість учнів, вміння вести дебати, відстоювати свою думку,

практично застосовувати теоретичні знання.

 

Виховувати почуття національної гордості, толерантність і повагу до

поглядів інших.

 

Тип уроку:

 

узагальнення і систематизація знань.

 

 

 

Вступ

 

У нашому суспільстві силі слова часто приділяють недостатньо уваги.

Вміння висловлюватися сприймається як належне; і вважається, що той, хто

добре володіє граматикою і багатим словниковим запасом, здатний гарно

висловлюватися.

 

Таким чином, виступи перед аудиторією для багатьох пов’язані зі

справжніми переживаннями, а обговорення дискусійного питання

перетворюється на стресову ситуацію. Деякі не схильні відстоювати свої

переконання, в той час як інші надмірно захоплюються і втрачають

будь-яку повагу до думок співрозмовника. Тому використання такої форми

роботи, як дебати, на уроках цілком виправдано.

 

В історичній науці є безліч подій та явищ, які несправедливо оцінювати

однозначно. А тому саме дебати дають багато можливостей побачити оту

історичну „палицю” з обох кінців, підмітити найважливіші риси цих

полюсів, дати якомога вагомішу оцінку певному явищу, процесові чи

історичному персонажеві і звідси прокладати шлях до об’єктивності та

компромісу.

 

Систематичне використання дебатів, як форми роботи на уроках історії,

дає наступні результати:глибоке проникнення в суть проблеми, набуття

навичок самостійної праці, розширення ерудиції завдяки опрацювання

цілого ряду історичних джерел при підготовці до уроку-гри. Дискусія

розвиває в учнів уміння логічно і критично мислити, організовувати свої

думки, зосереджуватися на суті проблеми, вчить працювати в колективі.

Виховує толерантність і терпеливість до поглядів інших, впевненість у

власних силах, вміння тримати себе перед аудиторією.

 

 

 

Пам'ятка „Як вести дискусію”

 

?        Вступаючи у дискусію, необхідно виявити предмет суперечки.

 

?        У суперечці не допускати підвищення голосу, поважати думку

товаришів.

 

?        Грамотно і чітко ставте питання.

 

?        Формулюйте головні докази.

 

?        Пам'ятка „Про порядок дій у думках”

 

?        Вислухайте питання і визначте подумки проблему.

 

?        Сформулюйте гіпотезу.

 

?        Дайте пропозицію, чітко її аргументуючи.

 

?        Вислухавши докази товаришів, що мають протилежну точку зору,

знайдіть сильні та слабкі сторони.

 

?        Заперечте їх докази.

 

?        Що дала вам дискусія?

 

 

 

Оцінка дискусії:

 

?        уміння правильно, логічно викласти свою думку;

 

?        культура дискусії;

 

?        уміння користуватися прийомами доказовості;

 

?        набуття нових знань;

 

?        уміння зрозуміти точку зору іншого;

 

?        живий обмін думками;

 

?        задоволення, що отримали учні після дискусії.

 

 

 

Хід уроку

 

 

 

Вступне слово вчителя.

 

Богдан Хмельницький - одна з яскравих постатей української історії.

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4] [5] [6]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ