UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВиникнення та розквіт Київської Русі
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1840
Скачало132
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Виникнення та розквіт Київської Русі

 

 

 

Мета. Закріпити та поглибити знання учнів з історії виникнення та

розквіту Київської Русі. Узагальнити основні поняття та події. Оцінити

знання учнів з теми. Розвивати вміння ідентифікувати історичні явища за

їх типовими ознаками. Виховувати культуру спілкування, повагу до нашої

історії.

 

Тип уроку: урок-КВК, урок контролю та корекції знань, умінь і навичок.

 

Обладнання: карта "Київська Русь ІХ – ХІ ст.”, паперові звитки із

завданнями, картки з кросвордами, портрети князів.

 

Очікувані результати. Після цього уроку учні:

 

?        навчаться застосовувати набуті знання на практиці;

 

?        удосконалять навички вирішення проблемних завдань;

 

?        навчаться займати й відстоювати власну позицію;

 

?        розвинуть вміння ідентифікувати історичні явища за їх типовими

ознаками.

 

 

 

Хід уроку.

 

І. Організаційний момент.

 

Учні діляться на команди, оголошуються правила КВК.

 

Постановка проблемного завдання уроку: яка була соціальна суть Київської

Русі – феодальна, рабовласницька чи родоплемінна?

 

ІІ. Гра.

 

Учитель. Отже, у нас майже все готово для того, щоб розпочати змагання:

у нас є команди, капітани. Але ми поки що не знаємо, як наші команди

називаються. Для того, щоб це дізнатися ми проведемо перший конкурс –

"Розшифруй назву команди”. А зробити це ви зможете тоді, коли правильно

розв’яжете запропоновані кросворди – назву своєї команди ви прочитаєте у

виділеному рядку.

 

Команди розв’язують кросворди: 

 

     

 

Слов’янський бог грози (Перун).

 

Руський літописець, автор "Повісті минулих літ” (Нестор).

 

Житло ченця(Келія).

 

Одна з перших православних церков на Русі (Десятинна).

 

Кочові народи, які часто нападали на східні кордони Русі (Печеніги).

 

Легендарний засновник Києва. (Кий).

 

    

 

Друге призвісько "тестя Європи (Мудрий).

 

Друга назва Херсонесу, місто в якому охрестився

Володимир(Корсунь).

 

Малюнок, нанесений на сиру штукатурку (Фреска).

 

Злиток срібла вагою 200гр(Гривня).

 

Князь, якого запросили кияни в 1113 році на київський стіл

(Мономах).

 

Хронологічно послідовний запис історичних подій (Літопис).

 

У зашифрованих стрічках кросворда учні читають назви своїх команд –

"Поляни” та "Русини”.

 

 

 

Учитель. Другий конкурс наших змагань – розминка. Проведемо його у

формі гри "Міцний ланцюжок”. Кожен гравець обох команд отримує завдання

– пояснити суть поняття. Якщо гравець виконує завдання – залишається

сидіти, не виконує – встає, тобто ланцюжок "рветься”. Команда отримує

кількість штрафів рівну кількості "розривів ланцюжка”.

 

Терміни для команди "Поляни”: натуральне господарство, феодалізм,

реформи, християнство, зовнішня політика, фреска, закупи, політична

роздробленість.

 

Терміни для команди "Русини”: міжусобні війни, повинності, полюддя,

православ’я, внутрішня політика, літопис, уділ, дружина.

 

(Кількість понять підбирається відповідно до кількості дітей).

 

 

 

Учитель. Наступний конкурс називається "Аукціон загадок”. Відгадавши

загадку, ви можете "купити” для команди 1 бал.

 

Загадки:

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ