UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваГалицько-волинська держава
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1485
Скачало136
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Галицько-волинська держава

 

 

 

Мета:

 

?        узагальнити знання учнів про розвиток Галицько-Волинської

держави, сформувати уявлення, що ця держава - правонаступниця Київської

Русі;

 

?        розвивати вміння аналізувати історичні факти і події,

 

?        узагальнювати фактичний матеріал,

 

?        робити висновки,

 

?        критично ставитись до інформації, до різних джерел,

 

?        відстоювати свою точку зору,

 

?        давати характеристику історичним діячам;

 

?        виховувати повагу до історії своєї країни, гордість за неї, за

її народ.

 

Обладнання уроку:

 

підручник: §23, 24, § 27, 28,

 

карта «Галицько-Волинське князівство»,

 

робочі зошити,

 

картки.

 

Тип уроку:

 

урок узагальнення та систематизації знань.

 

 

 

Хід уроку

 

 

 

І. Організаційна частина

 

Оголошується тема уроку і мета.

 

Далі підкреслюється головне проблемне завдання уроку:

 

- Чи справедливе твердження, що саме Галицько-Волинська держава - це

правонаступниця Київської Русі?

 

Відповідь ми будемо давати в ході проведення декількох конкурсів. З цією

метою весь клас поділений на дві команди і журі. Представляю обидві

команди, їх капітанів, девізи.

 

 

 

Перша команда:

 

Древні князі багато добрих справ

 

Зробили для Русі

 

А ми нащадки тих князів

 

Продовжимо справу задля всіх,

 

Для України і народу

 

Бо ми нащадки того роду.

 

Ми вчимося й вчимося, знання здобуваємо ми

 

Все про Вкраїну знаємо, а чи знаєте це ви?

 

 

 

Друга команда:

 

Ми князівських династій нащадки

 

Спадком цим перейматися слід

 

Навчанням і працею духом незламним

 

Буде жити і славитись наш родовід

 

Ми галицькі княжата, хоч не такі, як ті

 

Та любим Україну, на захист їй прийшли

 

Ми Романовичів династії нащадки

 

Вже скільки літ виходимо з пітьми

 

Без України жить нема й гадки

 

Примножимо знання про неї ми.

 

 

 

ІІ. Головна частина

 

1-ий конкурс «Доповнити таблицю» 

 

2-ий конкурс «Вгадай князя».

 

Учитель зачитує уривок з літературних творів. Діти повинні дати

відповідь.

 

1. Ви оба - князі хоробрі

 

Йшли за рідній свій престол

 

В бій кривавий з ворогами

 

Й гнали їх із рідних піль

 

(Василько і Володар)

 

 

 

2. В Галич, на Дністер широкий,

 

Ти столицю переніс

 

І за тебе аж під хмари

 

Галицький престол підріс

 

(Володимир)

 

 

 

3. Та важкі тобі судила

 

Доля дні життя послідні -

 

Твоє серце поранили

 

Та глибоко твої рідні

 

(Ярослав Осмомисл)

 

 

 

4. Ти могутньою рукою

 

Аж до Києва досяг -

 

Всі князі тобі скорились

 

І на твій клялися шлях

 

(Роман Мстиславович)

 

 

 

5. Із журби охляли руки

 

І поникла голова...

 

На спочин його прийняла

 

В Холмі церковця свята

 

(Данило Галицький)

 

 

 

6. Щедрий ти для духовенства

 

Знав його вагу велику:

 

Першого настановляли

 

Українського владику

 

(Юрій І)

 

 

 

3-ій конкурс «Цифрове табло»

 

червоні цифри - пора Данила сині цифри - пора Романа чорні цифри - інші

князі.

 

Один із учасників першої команди витягує свій колір, другий учасник

другої команди витягує свій колір. 

 

Табло

 

Запам'ятати номери свого кольору; вчитель показує на другій стороні

табло одного кольору. Учасники називають свої номери. Вчитель зачитує

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ