UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваГосподарське і повсякденне життя Давньоєгипетського суспільства.
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2633
Скачало192
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Господарське і повсякденне життя Давньоєгипетського суспільства.

 

Мета: Розглянути сутність єгипетського суспільства, його

структуру; удосконалити навички роботи учнів в групах.

 

Основні терміни: фараон, вельможі, раби, селяни, ремісники, жерці,

податки, писарі, піраміда, Сфінкс.

 

Тип уроку: комбінований.

 

Структура уроку

 

       I.      Організаційний момент

 

    II.      Актуалізація опорних знань

 

III.      Вивчення нового матеріалу

 

1.     Зрошувальне землеробство

 

2.     Єгипетське суспільство

 

  IV.      Закріплення нових знань

 

     V.      Підсумки уроку

 

  VI.      Домашнє завдання

 

 

 

Хід уроку

 

      I.      Організаційний момент

 

   II.      Актуалізація опорних знань

 

 

 

Робота з картою.

 

1.     Покажіть на карті країни, що розглядаються в розділі історії

Стародавнього Сходу.

 

2.     Покажіть на карті Стародавній Єгипет, Ніл, дельту Нілу. Вибірково

перевіряються завдання на контурних картах.

 

Бесіда за запитаннями.

 

1.     Чому в роботах з осушення і зрошення долини Нілу брало участь усе

доросле населення общини?

 

2.     Хто повинен був організовувати роботу такої кількості людей:

давати завдання, стежити за порядком?

 

3.     Чи всі були рівними в єгипетському суспільстві?

 

4.     Як ви вважаєте, кого було більше: багатих чи бідних?

 

5.     Як могли багаті й знатні люди змусити коритися селян і рабів?

 

III.      Вивчення нового матеріалу

 

1 . Зрошувальне землеробство

 

Розповідь учителя

 

Господарство Єгипту, урожайність землі залежали від стану зрошувальної

системи. Тому піклування про ремонт і розвиток мережі каналів та ставків

перетворилося на основне господарське завдання держави. Єгипетські номи

стали територіальними округами, центрами господарської діяльності та

догляду за зрошувальною системою.

 

Отриманий урожай зерна єгиптяни несли до загальних їдалень, де

харчувалися всі сусідські, землеробські общини номи. Один з помічників

номарха контролював роботу поварів, поділ їжі.

 

 

 

3.     Єгипетське суспільство

 

Робота в групах.

 

Учні об’єднуються в п’ять груп: «фараони»; «вельможі»; «селяни»;

«ремісники»; «раби».

 

Завдання.

 

Ознайомившись із текстом підручника, розповісти про життя певної групи

людей (верстви) єгипетського суспільства. Особливу увагу звернути на те,

яку роль відігравала досліджувана група в суспільстві: правила чи була

підлеглою.

 

На виконання завдання виділяється п'ять хвилин.

 

Після того як будуть вислухані повідомлення представників усіх груп,

учні складають схему, що відображує порядок управління єгипетським

суспільством.

 

Розповідь учителя

 

Керування державою здійснювалося через чиновників. Найвпливовіші посади

обіймали вельможі та родичі фараона. Перший радник фараона — чаті. За

службу фараон надавав вельможам землі та рабів.

 

Трудовий люд працював у господарствах фараона, храмах та у вельмож.

Частина селян, звільнена від такої праці, виконувала загальнодержавні

роботи: будувала царські гробниці, храми, іригаційні споруди.

 

Ремісники не могли продавати свою продукцію, а здавали її наглядачам.

Окрім них, у державі були також вільні землероби, що входили до складу

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ