UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПочаток Української революції (березень—квітень 1917 р.) (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1779
Скачало237
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Початок Української революції (березень—квітень 1917 р.)

 

Мета:     з'ясувати причини Лютневої революції в Росії та її

 

наслідки для України; розглянути перший етап Україн ської революції та

його особливості; розвивати навички аналізу історичних фактів, вміння

виділяти головне; сприяти формуванню національної свідомості учнів, їх

історичної пам'яті, пошани до державотворчих тра дицій в Україні.

 

Основні поняття: автономія; федерація; Український національний конгрес.

 

Основні дати: 5—7 квітня 1917 р.— проведення Українського націо нального

конгресу в Києві; 5—8 квітня 1917 р.— І Укра їнський військовий з'їзд.

 

Тип уроку:   комбінований.

 

Структура уроку

 

                I.      Організаційний момент

 

             II.      Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

 

          III.      Вивчення нового матеріалу

 

1.     Гасло автономії України.

 

2.     Українські політичні партії та організації.

 

3.     Український національний конгрес.

 

         IV.      Закріплення нових знань і вмінь учнів

 

            V.      Підсумки уроку

 

         VI.      Домашнє завдання

 

ХІД УРОКУ

 

                I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

            II.      АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

 

Опитування.

 

Учитель здійснює перевірку виконання учнями домашнього зав дання за

запитаннями та завданнями підручника.

 

 

 

         III.      ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

1. Гасло автономії України.

 

Слово вчителя.

 

Діяльність ЦР була зосереджена на вирішенні національного пи тання,

досягненні автономії України.

 

Робота над формуванням понять.

 

У роботі над розкриттям понять «автономія», «федерація», «на

ціонально-територіальна автономія» мають бути задіяні знання учнів з

курсу «Основи правознавства».

 

При обговоренні матеріалу вчитель може використовувати працю М.

Грушевського «Вільна Україна». Зміст національно-територіаль ної

автономії М. Грушевський розкриває на конкретному прикладі самої

України: «Українці хочуть, щоб з українських земель Росій ської

держави... була утворена одна область, одна національна тери торія». «Ся

українська територія,— зазначає М. Грушевський,— має бути організована

на основах широкого демократичного (не цензо вого) громадського

самоврядування, від самого споду... аж до вер ху — до українського

сейму. Вона має вершити у себе дома всякі свої справи — економічні,

культурні, політичні, содержувати своє військо, розпоряджатися своїми

дорогами, своїми доходами, земля ми і всякими натуральними багатствами,

має своє законодавство, адміністрацію і суд». Це і є

«національно-територіальна автономія» — «широка, політична і

демократична». Ось чого прагне Україна».

 

Бесіда.  

 

Чому ж після Лютневої революції в Україні переважали автоно містські, а

не самостійницькі настрої?

 

Вислухавши припущення учнів, викладач пояснює, що така суспіль на

атмосфера сформувалась під впливом цілого комплексу факторів.

 

Як вже підкреслювалося, саме досягнення автономії було про грамною

установкою більшості політичних партій і сил ЦР.

 

Ідея самостійності не набула ще поширення, визнання та попу лярності в

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ