UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРозвиток Української революції в липні—вересні 1917 р. (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2924
Скачало203
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Розвиток Української революції в липні—вересні 1917 р.

 

Мета: з'ясувати особливості суспільно-політичного життя даного періоду;

удосконалювати навички учнів аналізувати історичні явища та співставляти

історичні факти; з'ясувати зміст II Універсалу, вдосконалюючи навички

аналізу історичного документа; продовжити розвивати вміння аналізувати

статистичний матеріала.

 

Основні поняття: II Універсал ЦР; липнева політична криза; «Тимчасова

інструкція для Генерального секретаріату Тимчасового Правительства в

Україні»; Корніловський заколот; загальнонаціональна криза;

більшовизація Рад; з'їзд народів Росії.

 

Основні дати: 3 (16 липня) 1917 р.— II Універсал ЦР; 3—5 липня 1917 р.—

липнева політична криза у Петрограді; 4—6 липня 1917 р.— виступ

самостійників; 4 серпня 1917 р.— «Тимчасова інструкція для Генерального

секретаріату Тимчасового Правительства в Україні»; 25— 30 вересня 1917

р.— з'їзд народів Росії у Києві; вересень 1917 р.— більшовизація Рад.

 

Тип уроку: комбінований.

 

Структура уроку

 

                I.      Організаційний момент

 

             II.      Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

 

          III.      Вивчення нового матеріалу

 

 

 

1.  II Універсал ЦР

 

2.     Липнева політична криза. Виступ самостійників.

 

3.     ЦР — крайовий орган влади.

 

4.     Загальнонаціональна криза.

 

 

 

         IV.      Закріплення нових знань і вмінь учнів

 

                          V.            Підсумки уроку

 

         VI.      Домашнє завдання

 

ХІД УРОКУ

 

                I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

            II.      АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

 

Опитування.

 

Здійснюється перевірка домашнього завдання за запитаннями і завданнями

підручника. Перевіряється також таблиця «Українська революція».

 

          III.      ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

І. II Універсал ЦР. 

 

Розповідь учителя.

 

Активна державотворча діяльність (прийняття І Універсалу, створення ГС)

ЦР викликала занепокоєння в Петрограді. ТУ в умовах послаблення його

позицій внаслідок червневих демонстрацій у столиці Росії, поразки на

Південно-Західному фронті, що призвели до втрати Галичини, гострої

політичної кризи, змушений був шукати порозуміння з українським урядом.

Саме тому наприкінці червня до Києва прибула делегація у складі О.

Керенського, М. Терещенка та І. Церетелі, маючи на меті утримати

ситуацію під контролем.

 

Переговори на деякий час зняли напругу в стосунках ЦР з центром.

Домовилися відкласти остаточне вирішення питання про статус України до

Установчих зборів, тим часом «готувати автономний устрій».

 

2 липня на засіданні ТУ було розглянуто звіт делегації про переговори з

ЦР та їх підсумки, а наступного дня опубліковано II Універсал ЦР.

 

Робота з історичним документом.

 

Ознайомлення класу з документом може провадитись особисто викладачем як

методом цитування основних тез і стислих коментарів до них, так і шляхом

самостійної роботи учнів над текстом II Універсалу [22, с. 12—13, текст

№ 5].

 

У ході опрацювання матеріалу підкреслюється, що II Універсал:

 

визначив правовий статус ГС як вищого крайового органу;

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ