UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРозстріляне відродження” 30-х років ХХ століття на Україні (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6885
Скачало267
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Розстріляне відродження” 30-х років ХХ століття на Україні

 

 

 

МЕТА:

 

?        опрацювати матеріал по темі «Література та мистецтво 30х рр. на

Україні

 

?        розвивати критичне мислення

 

?        тренувати вміння учнів узагальнювати , систематизувати та

аналізувати отриману інформацію

 

?        вчитись вести дискусію, висловлювати та аргументувати власну

думку, толерантно ставитись до іншої точки зору

 

?        формувати гуманістичні та демократичні ідеали людини

 

 

 

ОБЛАДНАННЯ:

 

підручник з історії України за ред. Ф.Турченка 61

 

підбір фотографій письменників доби "Розстріляного відродження”

 

твори письменників М.Хвильового, Вороного, О. Вишні, Г. Косинки

 

аудіозапис пісні групи «Мандри» "Не спи”

 

 

 

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ:

 

?        сталінські репресії

 

?        тоталітарна культура

 

?        „розстріляне Відродження”

 

 

 

 

 

ХІД УРОКУ

 

 

 

Я на сторожі коло їх

 

поставлю слово

 

Т.Шевченко

 

І. Актуалізація знань учнів

 

Актуалізація знань учнів дозволяє вчителю налаштувати клас на роботу та

безпосередньо підійти до вивчення нового матеріалу. Тема «Розстріляне

Відродження» є продовженням теми «Стан української культури 30х років»,

що познайомила школярів з причинами піднесення української культури,

розвитком освіти, науки, літератури та мистецтва в 20-тих роках.

 

 

 

Відповідаючи на питання вчителя «Вкажіть причини українського

відродження 20-х рр.», учні вказують наступні:

 

?        Доба героїчної боротьби українського народу за незалежність

1917-1920 роки.

 

 

 

?        Послаблення тиску центру на Україні в період НЕП.

 

?        Поява цілої плеяди молодих літераторів, драматургів, художників

та літературних спілок різних напрямків.

 

?        Політика українізації та підвищення ролі української мови.

 

 

 

Важливим є акцентування уваги школярів на згортанні політики

українізації в кінці 20-х років та встановленні сталінського режиму,

переслідування інакомислячих, особливо інтеігенції. В 1931 р. було

заарештовано М.Грушевського, історика М.Яворського заслано на Соловки,

де він загинув. Вчитель нагадує учням, що культура в тоталітарному

суспільстві знаходиться під контролем влади і є засобом впливу на маси

для формування певної суспільної свідомості і ставить питання: «Згадайте

основні риси тоталітарної культури в нацистській Німеччині та

фашистській Італії».

 

Учні дають відповіді:

 

?        Державне регулювання офіційної літератури.

 

?        Репресії проти носіїв демократичних ідей у культурі.

 

?        Укріплення тоталітарної влади через пропагандистку культуру.

 

 

 

Таким чином, підходимо до висновку, що після встановлення сталінського

режиму ,влада розпочне утиски щодо творчої інтелігенції-носіїв

української державницької ідеї.

 

 

 

ІІ. Вчитель формулює тему уроку «Розстріляне Відродження 30х рр.»

 

 

 

План уроку:

 

Причини "Розстріляного відродження”

 

Репресії щодо діячів української культури.

 

Вирішення проблемного питання: ”Розстріляне відродження-суто національне

явище чи загальна риса тоталітарної доби?”

 

 

 

Пояснення та інструктаж учителя

 

Вчитель знайомить учнів з поняттям «Розстріляне Відродження». Термін в

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ