UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваТема. Східний похід Александра Македонського та утворення його імперії (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось7225
Скачало392
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Східний похід Александра Македонського та утворення його імперії.

 

Мета. Розглянути основні етапи східного походу Александра Македонського

та утворення найбільшої монархії давнини; надати учням можливість

оцінити історичну особистість.

 

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: розповісти про

походи Александра Македонського; зрозуміти, чому греко-македонському

війську вдалося завоювати Персію; визначити причини невдачі східного

походу Александра; удосконалити навички складання узагальнюючих таблиць;

спробувати сформулювати власну думку про Александра Македонського —

полководця, який не зазнав жодної поразки.

 

Основні терміни та поняття. Похід Александра Македонського.

 

Тип уроку. Комбінований.

 

Структура уроку

 

I. Організаційний момент

 

II. Актуалізація опорних знань

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

 

1.Початок воєнних дій проти Персії.

 

2.Остаточна поразка Дарія III.

 

3.Походи в Середню Азію та Індію.

 

4.Утворення імперії Александра Македонського.

 

 

 

IV.Закріплення нових знань

 

V.Підсумки уроку

 

VI. Домашнє завдання

 

 

 

ХІД УРОКУ

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

II.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

Робота з датами.

 

Виконується за допомогою «лінії часу».

 

1.     Коли почалася Коринфська війна?

 

2.     Скільки років існував Другий афінський союз?

 

3.     Коли відбулася битва під Херонеєю?

 

4.     Яка подія відбулася через півстоліття після закінчення

Коринфської війни?

 

Бесіда за запитаннями і завданнями.

 

1.     Схарактеризуйте становище в Греції після закінчення

Пелопоннеської війни.

 

2.     Що дозволило Філіппові II досягти своєї мети — встановити

гегемонію над грецькими містами?

 

3.     Де відбулася вирішальна битва між греками й армією Філіппа?

Покажіть це місце на карті.

 

4.     Яку країну хотів підкорити Філіпп ІІ після встановлення гегемонії

над грецькими містами?

 

5.     Як ви вважаєте, чому Філіппа не лякали величезні простори Персії?

Покажіть на карті кордони Перської держави.

 

6.     Чи здійснив Філіпп II Македонський свої задуми щодо Перського

царства?

 

Підбиваючи підсумки, учитель звертає увагу школярів на те, що до другої

половини IV ст. до н. е. Персія перетворилася на «колоса на глиняних

ногах» — величезна держава слабшала, її роздирала боротьба знаті за

владу, а підкорених народів — за волю. Плани Філіппа здійснив його син —

Александр.

 

 

 

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

І з огляду на інформаційну насиченість уроку, у ході розгляду кожного

питання теми можуть бути використані кілька форм роботи: виступи учнів,

коментоване читання підручника, розповідь учителя. Кожна з названих форм

може використовуватися в комплексі з іншими і супроводжуватися

заповненням узагальнюючої таблиці. Це сприятиме більш ефективному

засвоєнню одержуваної інформації та закріпленню матеріалу.

 

Розповідь учителя .

 

У битві під Херонеєю Александр успішно командував лівим крилом

македонської армії. Уже тоді яскраво виявився видатний талант Александра

як полководця.

 

Коли вбили батька, Александрові було 20 років. Македонії з усіх боків

загрожувала небезпека. На півночі знову повстали фракійські племена, а

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ