UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
Назва Мацнєва Н.Л. Урок-екскурсія
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуМатериал
Продивилось4392
Скачало229
Опис
Матеріал з педагогічної конференції чи семінару. Передовий педагогічний досвід
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Уманська загальноосвітня школа I-III ст. №11 ім.М.П.Бажана

 

Уманської міської ради Черкаської області

 

«Істина школа у щирості стосунків з дітьми»

 

Уроки Радості, Добра

 

 

Підготувала

 

вчитель початкових класів

 

Мацнєва Н.Л.

 

Умань – 2010

 

Урок-екскурсія

 

«До куточків невимовної краси нашого лісу»

 

Мета. Вчити дітей бачити красу навколо себе, словами та емоціями

передавати свій настрій, ставлення, радість до побаченого; вчити

правильно висловлювати свою думку; розширити знання про творчість

В.О.Сухомлинського; розвивати уяву, фантазію, зв’язне мовлення;

виховувати в учнів відповідальність за навколишню природу, відчувати

себе її частинкою.

 

Місце проведення: осінній парк «Софіївка».

 

Обладнання. Твори В.О.Сухомлинського, навколишня природа та її елементи.

 

Попередня робота. Урок позакласного читання за творами

В.О.Сухомлинського.

 

Хід уроку

 

І.Організація класу.

 

1.Проведення інструктажу щодо організації екскурсії.

 

2.Вступне слово вчителя на галявині парку ( «Китайська альтанка»)

 

-У великому могутньому лісі примостилась невеличка затишна галявина.

Спокійно і тихо на ній. Густа трава розіслалась серед кущів. Ростуть тут

кремезні дуби та граби, світяться білокорі берізки, розкошують кущі

ліщини.

 

А придивіться, будь-ласка,

 

У лісі всюди казка.

 

Вона блукає лісом.

 

Прислухайтесь, будь-ласка,

 

У лісі всюди казка.

 

(Учні розглядають, спостерігають, милуються, замислюються)

 

3.Бесіда і повідомлення теми уроку.

 

-Сьогодні ми на галявині недаремно. Нам слід розгадати лісові таємниці,

а в цьому допоможуть нам твори В.О.Сухомлинського.

 

4.Підсумок учителя.

 

-Дійсно, В.О.Сухомлинський дуже любив дітей, і тому склав понад тисячу

казок, в яких вчив поважати старших, допомагати одне одному, любити

природу та навколишній світ.

 

Озирніться навколо себе. Ліс – дійсно чарівний і містить для нас багато

таємниць. Що ви помітили незвичного, чаруючого?

 

5. Хвилинка милування навколишнім світом.

 

Діти:

 

- Я чую, як між собою шепочуть осіння листочки.

 

- Он схилились дві берізки, обнялись своїм гіллям і поглядають на нас:

чи з добром ми прийшли?

 

-Чомусь зовсім не чути птахів.

 

-Там, під ліщиною, мостить собі, мабуть, кубельце їжачок.

 

-Бачу, як до нашої галявини підкрадається осінь.

 

ІІ. Осмислення сприйнятого матеріалу.

 

Учитель.

 

Красуня – осінь, славна чарівниця,

 

Милуємось з її краси.

 

Які веселі фарби! Подивіться!

 

Поклала осінь на ліси й гаї.

 

Діти. На узліссі сидить під дубом Дід Осінник і тихо-тихо завива.

 

-З оповідання В.Сухомлинського «Дід Осінник».Додаток №1

 

Учитель. Давайте спробуємо «подмухати» на осінній ліс так сильно, як той

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ