.

Хоменко Анна Федорівна. Інтегрований урок в 3 класі на тему:

Язык: украинский
Формат: материал
Тип документа: Word Doc
141 908
Скачать документ

Хоменко Анна Федорівна,

вчитель початкових класів,

Уманський навчально-виховний комплексу № 1

«Дошкільний навчальний заклад –

загальноосвітній навчальний заклад І ступеня»

Інтегрований урок в 3 класі на тему: «Найвища мудрість людини – творити
добро».

Головна ідея уроку: кожна людина, в міру своїх сил, повинна робити
добро.

Мета:

Я і Україна (громадянська освіта): підвести до розуміння змісту поняття
«добро». Вчити встановлювати взаємозв’язки між поняттями «людина» і
«добро». Збагачувати уявлення про вияви почуттів добра. Залучати до
міркування щодо проблем «добра» і «зла». Розвивати емоційну
сприйнятливість, емпатію, пізнавальну активність в процесі самостійної
пошукової роботи.

Позакласне читання: розширювати коло читацьких інтересів учнів. Сприяти
визначенню та засвоєнню головної думки оповідання. Вдосконалювати вміння
робити висновки з прочитаного твору.

Розвивати читацькі навички, інтонаційну виразність, зв’язне мовлення,
мовленнєву творчість.

Виховувати потребу робити добро.

Хід уроку:

І. Налаштування на урок.

(Учитель зачитує учням епіграф)

Врятує світ краса – завжди так говорили,

Тепер врятує світ лиш доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало,

Бо стільки всюди зла – людина вже не та.

Тож, люди на землі! Спішіть добро творити,

Щоб нам не згинути у морі зла,

Щоб кожен міг серед краси прожити,

У царстві справедливості й добра!

ІІ.Спільне визначення теми уроку.

Як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити (відповіді учнів).

Отже тема нашого уроку: «Найвища мудрість людини – творити добро»

(вивішується на дошці).

Чому кажутиь, що Людина і Добро нерозривно пов’язані між собою і повинні
йти поруч?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та визначення завдань уроку.

Сьогодні ми спробуємо відповісти на ці запитання і визначити, чому
«добро – найвища мудрість людини».

IV. Робота над темою уроку.

(Учні проводили групову пошуково-дослідницьку роботу і в даній частині
уроку презентують рензультати своєї роботи).

– Зараз попрацюємо в нашій творчій лабораторії і заслухаємо повідомлення
пошуковців.

1. «Соціологи» представляють результати соціологічного опитування з
проблеми «Що таке добро?» та (на дошці) складають відповідний
«Асоціативний кущ».

2. «Літератори» презентують прочитані твори про добро В. Сухомлинського,
використовуючи Метод ПРЕС.

|

p

|

~

p

hae

hae

??m?3. Етимологи доповідають про своє відкриття – значення слова
«людина» на основі дослідження його кореня: люд = лю (любов) + д (добро)

4. Народознавці ознайомлюють із прислів’ями про добро, які вони знайшли
та вивчили.

5. – А якого кольору добро (відповіді учнів). Презентація робіт групи
«художників».

6. «Поети» зачитують власні вірші на тему «добра» і «Зла».

7. – Як ви думаєте, чи може музика спонукати людину на добрі чи злі
вчинки? (відповіді учнів)

– Давайте подивимось, що думають про це науковці-дослідники ( перегляд
відеофрагменту фільма «Великая тайна воды» (1,5 хв).

– Якщо музика так впливає на воду, то уявіть як вона впливає на людину,
яка на 80 % складається з води?

V. Фізкультхвилинка:

В нашім класі друзі всі (3 оплески в долоні):

Ти і Я, і Ми, і Ви, (3 оплески в долоні),

Посміхнись тому, хто зліва (поворот вліво),

Посміхнись тому, хто зправа (поворот вправо)

Ми – одна сім’я! (жест руками)

Учитель: Поділіться, діти, з усіма теплом,

Подаруйте його друзям, хай зросте добром!

VI. (Позакласне читання)

– Сьогодні ми завершуємо вивчення творчості В. Сухомлинського та
ознайомимось з його оповіданням «Добре слово».

Робота над текстом:

Читання підготовленим учнем.

«Словникова скринька» (використовуються справжня скринька, де
знаходяться слова, значення яких потребує уточнення): стільники,
ослінчик, танула на очах).

Тестові завдання для з’ясування розуміння учнями фактичного змісту
твору.

Завдання на розуміння головної думки оповідання.

Підберіть із запропонованих прислів’їв таке, яке, на вашу думку,
найкраще відповідає змісту (робота в групах).

Вибіркове читання:

знайдіть і зачитайте рядки, у яких звучить, що ж було у словах бабусі
Надії?

Розвиток інтонаційної виразності:

Передайте інтонаційно слова бабусі.

Робота в парах:

Поставте один одному запитання за змістом.

Читання зі скороченням, але збереженням фактичного змісту і головної
думки.

VI. Підсумок уроку.

(Учитель надає слово учням – «Психологам», завдання яких уважно слухати
відповіді інших та відповісти на заключні питання:

То чому творити добро – це найвища мудрість?

Чи природжена риса характеру «доброта»?

Як серед потоку людей, що йдуть назустріч, можна визначити добру людину?

Які добрі вчинки можете зробити ви?

(до відповідей потрібно залучати і інших дітей).

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
