UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
Назва П’ятківська Алла Леонідівна Виховна година на тему: Вчись, думай, твори добро
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуМатериал
Продивилось5258
Скачало303
Опис
Матеріал з педагогічної конференції чи семінару. Передовий педагогічний досвід
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

П’ятківська Алла Леонідівна

 

Учителька початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ

ступенів ім. М. П. Бажана Уманської міської ради Черкаської обл.

 

Педагогічний стаж роботи – 21 рік.

 

Спеціаліст вищої категорії.

 

Працює над темою: «Навчання і виховання молодших школярів у світлі

гуманної педагогіки».

 

Педагогічне кредо: «Щоб дати дитині іскорку знань, учитель має увібрати

в себе море світла».

 

Головний критерій у роботі вчителя – терпіння та любов до дітей.

 

« Дати дітям радість праці, радість успіху в навчанні, пробудити в

їхніх серцях почуття гордості, власної гідності – це перша заповідь

виховання », - писав видатний педагог В.О. Сухомлинський.

 

В своїй роботі намагаюсь керуватись принципами гуманної педагогіки В.

Сухомлинського, Ш. Амонашвілі. Чи вдається це мені, чи ні – питання

часу. Але якщо під час літніх канікул чую телефонний дзвінок і дитячий

голос промовляє: « Поговоріть зі мною, я скучила за Вашим голосом», -

яка ще нагорода потрібна для учителя?

 

Виховна година

 

Тема. Вчись, думай, твори добро

 

Мета. Ознайомити дітей з поняттями «добро», «доброта», «добре серце»;

формувати вміння творити добро, усувати прояви жорстокості в своїй

поведінці; виховувати чуйне ставлення до людей і всього навколишнього

світу.

 

Обладнання. Кольорові олівці, листки паперу, піднос, сірники, плакат із

зображенням серця, мікрофон.

 

Хід заняття

 

Учитель. -Діти, сьогодні ми поговоримо про добро, доброту, добре серце.

 

Технологія «Мозковий штурм». –А що таке добро? (Діти по черзі

висловлюють свої думки з мікрофоном)

 

-А що таке зло? (Аналогічно. Учитель слідкує, щоб відповіді не

повторювались)

 

Учитель. –Я підтримую ваші відповіді і ціную ваші думки. А ось як каже

про добро відома українська поетеса Л. Забашта. Вірш «Людина починається

з добра» (Читають учні)

 

Людина починається з добра,

 

Із ласки і великої любові,

 

Із батьківської хати і двора,

 

З поваги, що звучить у кожнім слові.

 

Людина починається з добра,

 

З уміння співчувати, захистити.

 

Це зрозуміти всім давно пора,

 

Бо ми прийшли у світ добро творити.

 

Людина починається з добра,

 

Із світла, що серця переповняє.

 

Ця істина, як світ, така стара,

 

А й досі на добро нас надихає.

 

Учитель. –Діти, а що заставляє людину робити добро? Чого не люблять зло,

хитрощі, жадібність, брехня, підлість? (Совісті)

 

-А яку казку Василя Сухомлинського ми читали з вами про совість?(«Як

Наталочка у Лисиці хитринку купила»)

 

- Які слова сказала мама Наталочки? (« - Хитрощі не люблять совісті»)

 

-Діти, а як ви гадаєте, де знаходиться у людини совість? ( У її серці)

 

Учитель. –Послухайте оповідання Василя Сухомлинського «А серце тобі

нічого не наказало?»

 

Технологія «Так – ні – не знаю» - Хто вважає, що син повинен виконати

наказ учительки і піти до лісу з усіма дітьми, станьте під словом «Так».

 

Хто думає, що Андрійко повинен був вчинити по-іншому, станьте під словом

«Ні»

 

Хто не знає, як повинен був вести себе Андрійко, станьте під словом «Не

знаю» (Діти обирають слово, доводять свої думки, переконують своїх

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ