UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
Назва Музика Г. В. Г. Х. Андерсен. Казка \"Соловей\"
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуМатериал
Продивилось7189
Скачало193
Опис
Матеріал з педагогічної конференції чи семінару. Передовий педагогічний досвід
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Музика Г. В.

 

Вчитель зарубіжної літератури

 

Загальноосвітньої школи І – ІІІ ст.. №4

 

м. Жашкова

 

Г. Х. Андерсен. Казка «Соловей»

 

Тема: Протиставлення справжньої краси та штучної красивості в казці.

Ствердження ідеї перемоги мистецтва над смертю.

 

Мета: ознайомитись з ідейно-художнім змістом казки; удосконалювати

навички виразного читання, аналізу тексту та характеристики героїв,

визначення головної думки; виховувати любов до прекрасного, почуття

добра та милосердя.

 

Обладнання: ілюстрації дітей, портрет письменника, запис голосів птахів,

спів солов’я, комп’ютерна презентація-слайди з видами Китаю, музичний

твір Аляб’єва «Соловей», пластилін, дощечки.

 

Тип уроку – дослідження

 

«… глибина їх казок оманлива, здається,

 

що ти вже сягнув дна, а перед тобою ще

 

відкриті підводні країни.»

 

Євген Богат

 

Виключно правильний шлях до краси – правда

 

Ф. Шаляпін

 

Мистецтво народжується життям, виростає

 

з життя, і тому має життєдайну силу.

 

Д. Кабалевський

 

ХІД УРОКУ

 

І. Вступне слово вчителя.

 

Діти, ми з вами впродовж декількох уроків вивчали казку Андерсена

«Снігова королева» Як ви розумієте слова Є. Богата про казки Андерсена

«… глибина їх оманлива…»? Ми пересвідчилися, що без казок Андерсена

важко уявити життя. Вони потрібні і дітям, і дорослим. Читаючи казки, ми

сприймаємо створений письменником світ як реальний. І хоча уявлення про

добро і зло, про справжнє і фальшиве, які виникли під впливом казок

Андерсена, не завжди знаходять відображення в житті, все ж ми вчимося

протистояти нещирості, зраді, жадібності, душевній черствості, вчимося

бачити красу, справжню дружбу, щиру любов. Отже, славетний казкар поруч,

він залишиться з нами на все життя. І кожна зустріч з його витвором –

це якесь відкриття.

 

ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

 

От і сьогодні ми помандруємо у казковий заповідник Ганса Крістіана

Андерсена – витвір його фантазії. Ми познайомимося з прекрасним майстром

пісенного мистецтва – Соловейком; торкнемося того чудового світу, який

створений гарячим серцем казкаря.

 

(запис у зошит теми уроку)

 

Учитель читає початок казки

 

Історія створення казки

 

Г. Х. Андерсен належав до прибічників «поезії серця», котрі думали, що

творчість – це імпровізація. Прикладом такої поезії і є казка «Соловей»,

написана за одну добу 11 – 12 жовтня 1843р. ( 161 рік). У творі знайшло

відображення нещасне кохання автора. В 1843 – 1845 рр. Андерсен був без

взаємності закоханий у знамениту шведську оперну співачку Йенні Лінд,

котру називали «шведський соловей». Це глибоке почуття наповнило новим

змістом задум казки про короля і смерть. Внаслідок цього, центральною

проблемою «Солов’я» стали роздуми Андерсена про мистецтво, його природу,

місце життя в цьому світі. «Дякуючи Йенні Лінд, - писав Андерсен, - я

вперше пізнав святість мистецтва і проникся почуттям обов’язку, що

велить забувати себе заради високої мети мистецтва».

 

2. Читання казки до слів: «Все-таки це – найкраще!»

 

3. Бесіда:

 

Діти, читаючи вдома казку ви малювали ілюстрації. На них ви зображували

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ