UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваДопоможи собі сам (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6720
Скачало423
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Допоможи собі сам

 

Класна година

 

2 клас

 

 

 

Мета:  Поглибити знання учнів з питань цивільного захисту; повторити

правила поведінки у складних ситуаціях та закріпити навички надання

допомоги постраждалим; стимулювати розвиток витривалості, мужності,

рішучості, кмітливості; виховувати почуття співпричетності до долі та

проблем інших, відповідальність за близьких, оточуючих, власну

Батьківщину.

 

Форма проведення: Змагання

 

Обладнання:

 

Наочність: навчальні таблиці «Дії громадян за сигналом «Увага всім!»,

«Протигаз та його устрій»; виставка дитячого малюнку на задану тему,

стенд з фрагментами кращих учнівських творів, присвячених тематиці;

дошка-табло для висвітлення рахунку за результатами змагань.

 

Інвентар: санітарні сумки, ватно-марлеві пов’язки, серветки, протигази,

3 комплекти аптечок, шини (бинти для них); посуд, оцет, лимонна кислота

для приготування розчину

 

Література

 

1. І.М. Миценко. Забезпечення життєдіяльності людини у навколишньому

середовищі. – Кіровоград, 1998.

 

2. Основы подготовки населения и детей к действиям в чрезвычайных

ситуациях. Методические рекомендации. – М, 1999.

 

3. Надзвичайна ситуація. Що робити? К., УТГ, 1988.

 

Перебіг заняття

 

1. Організація класу       (1-2 хв.)

 

(Привітання, перевірка готовності до заняття).

 

2.  Повідомлення теми та мети заняття   (3 хв.)

 

Вчитель:

 

- Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами

слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, про нещасні випадки, які

зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб

людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за

таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.

 

Отож, сьогоднішнє заняття, яке має назву «Допоможи собі сам», ми з вами

присвятимо тому, щоб навчитися виходити зі скрутних життєвих ситуацій.

 

3. Актуалізація опорних знань, умінь, навичок, підготовка до

змагання        (10-15 хв.)

 

1) Бесіда

 

Вчитель – Які ви знаєте надзвичайні ситуації?

 

Учні – Землетрус, повінь, пожежа, снігові завали та заноси, катастрофи,

аварії, тощо.

 

Вчитель : – Що чи хто є причиною названих вами ситуацій?

 

Учні: – Стихійні сили природи, людська необережність.

 

Вчитель: – Як слід діяти при виникнення пожежі?

 

- низьких температур?

 

(Вислуховує відповіді учнів)

 

Вчитель: – Які ви знаєте служби, що допомагають подолати надзвичайну

ситуацію та врятувати людей?

 

Учні: – Пожежники, рятувальні загони, міністерство надзвичайних

ситуацій.

 

Вчитель:– Усі ці служби належать до єдиної системи цивільного захисту та

цивільної оборони, мета якої – захищати нас з вами, громадян України на

випадок стихійного лиха, атаки ворога, надзвичайної ситуації

техногенного характеру. Міністерство з надзвичайних ситуацій, яке керує

цією складною роботою, було утворено після аварії на Чорнобильській

атомній електростанції.

 

2) Перегляд виставкових матеріалів

 

Вчитель: – А тепер давайте поглянемо на нашу виставку. Усі ці малюнки

виконані вашими товаришами. Погляньте, як вони зобразили роботу

рятувальників (вказує на певні малюнки). А ось як було зображено вашими

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ