Тема: Дзвінкі і глухі приголосні. „Подорож по хмарах”
Мета: удосконалювати вимову слів зі звуками „Б” і „П”; розрізняти їх по
глухості та дзвінкості в словах, тексті, зв’язному мовленні; корегувати
навички виразного читання; розвивати слухову увагу та пам’ять; тренувати
образне мислення в складанні казочки з поданими героями. Розвивати
почуття емпатії, виховувати впевненість в собі та позитивне мислення,
виражати свої почуття словами, робити вибір. Формування комунікативних
навичок. Продовжувати знайомити дітей з минулим своєї країни.
Обладнання: зошити, ручки, кольорові ручки, магнітна дошка, малюнки,
комп”ютер, лото „Моя Україна”, музикальний супровід Мішель Легран
„Шербургские зонтики”, фотокартки емоцій, індивідуальні картки, казкові
герої: білка, ведмідь ,краплинки, з яких можна скласти серце, пес,
ватман, аромалампа.
Хід заняття
І. Нервово-психологічна підготовка.
Діти, до нас сьогодні завітали гості. А коли вдома гості – це свято. Тож
давайте подаруємо нашим гостям гарний настрій від спілкування з нами.
Доброго дня! Мовим за звичаєм!
Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на заняття.
Тож девіз тепер згадаймо
І заняття починаймо.
ІІ. Вступ.
У нас сьогодні не звичайне заняття, а подорож, подорож по хмарах. Ми
піднімемось по хмарах, як по сходах і дізнаємось, що вони нам
приготували. Тож сідаймо на першу. Хмарка повільно здіймається в синє
небо. Вітер пестить твоє обличчя. „В добру путь”
І хмарка – „Світ навколо нас і я його частинка”
Ми всі з вами частинки великого всесвіту, тож уявіть, що йде чарівний
теплий дощ: заплющте очі і підставте обличчя чарівним крапелькам.
Візьміть всі по дві крапельки і покладіть собі на парту. Вони нам
знадобляться.
ІІ хмарка – Дихальні вправи. „Вдихай глибше – видихай повільніше”
„Долоньки”, „Погончики”, „Обійми”, „Насос”.
ІІІ хмарка – „Дід – Буквоїд”
арус хло ець сте
ілка ду со ака
Ми сьогодні працюємо над розрізненням звуків і букв Б – П. Ми знаємо, що
дзвінкі букви мають свого глухого двійника.
Б – П Г – К
С – З Г – Х
Т – Д Ж – Ш
IV хмарка – „Казка вчить, як на світі жить”
Давайте складем казочку разом з Зайчиком, який приготував нам малюнок і
героїв. Запам’ятовуйте в яких словах зустрічаються Б – П. (вивішую
героїв Білку, Собаку, ведмедя Потапа)
,8
?
. Літом вона робила запаси на зиму, збирала гриби, горіхи. Та ось
прийшла холодна осінь. Упали з дуба останні листочки. Пішла Білка за
своїми запасами: гриби лежать, а горіхи хтось поцупив. Засмутилась
Білочка. Та ось йшов лісом ведмідь Потап і ніс жбан меду. Спитав він, що
трапилось. Розповіла Білочка своє горе. Потап пригостив її медом. Це чув
песик , який лісом біг додому. Він з дому приніс цілий кошик горіхів.
Білочка дякувала всім, хто допоміг в скрутну годину. І всі стали вони
друзями.
Висновок „Друзі пізнаються в біді”.
Ось на дошці слова з нашої казочки Дуб, білочка, збирала, робила, жбан,
біг, гриби,
Упали, пішла, поцупив, Потап, спитав, песик, пригостив, приніс, допоміг.
Треба їх розібрати: Дві команди одна збирає слова з дз Б, друга з гл П.
V хмарка -« Букви розшукай, речення прочитай»
Букви поховалися за геометричними фігурами
П Б
орис в ятницю оливав ка усту.
олина в суботу з ирала о и.
VІ хмарка «Я вчуся керувати собою»
Дивляться на фото дітей і називають емоціональний стан:
Радість, смуток, подив, дружба, злість,сором.
VІI хмарка «Закінчи речення – добери слово»
Робота за картками З №1
VІІІ хмарка «Прочитай і добери назву»
Картка 3 №2
Песик біля печі
Пиріжки пече.
Котик у куточку
Сухарці товче.
Киця на віконці
Плаття пошива.
Півник у чоботях
Пісеньку співа.
Вибери заголовок до вірша
1.Товариші
2.Домашні улюбленці
3.Робітники
4.Дружна сімейка
ІХ хмарка «Подорож у минуле-українське подвір’я»
Ми зараз вирушаємо в подорож у минуле нашої країни
Розповідь логопеда. (Невелика розповідь з історії рідного краю про
житло, підсобне господарство, одяг)
Словник:
Одяг: чобітки, спідниця, вишивана сорочка, коралі, чоботи, шаровари,
черес.
Подвір’я: біла хата під солом’яною стріхою, тин – плетена із лози
огорожа , вулики
Хлів – приміщення для свійських тварин, сінник – зберігали сіно, комора
– зберігали запаси харчів, млин.
У дітей малюнки цих предметів, вони дають відповіді на запитання і
показують в кого є цей малюнок
Х хмара «Чарівна квітка»
Діти склеюють пелюстки квітки і закінчують речення, яке починається
словами:
Для мене радість це –……( як для учня, сина,доньки)
ХІ – Підсумок.
Діти, ми долетіли до сонця, і воно нам подарувало своє тепло, любов,
дружбу.
Візьміть свої краплинки ,складіть серце і подаруйте присутнім на
занятті.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter