.

Від конфлікту до співробітництва (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
81 553
Скачать документ

Від конфлікту до співробітництва

Урок для учнів 4-го класу

Мета: формувати громадянські риси, показати загальний характер прав
людини, розвивати навички співробітництва, взаємодопомоги, виховувати
товариськість, взаємоповагу

Обладнання: плакати із зображенням казкових героїв, анкета, таблиця
займенників, розрізані картинки, картки з прислів’ями, відеозапис.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань учнів. Бесіда

Пригадайте, який важливий документ з прав дитини було прийнято 20
листопада 1989 року?

Які основні статті Конвенції ви знаєте?

А ще краще пригадати права дитини вам допоможе гра «Що ти за герой?»

ІІ. Гра «Що ти за герой?»

Учень має відгадати, яким казковим героєм він є, називаючи права, які,
на його думку, були порушені стосовно нього. Клас відповідає «так» чи
«ні». Наприклад:

Право на відпочинок? (Так.)

Право на життя? (Ні.)

Дитина не повинна бути примусово залученою до праці. (Так.)

III. Вимірювання «температури прав дитини» в класі

Учні заповнюють анкету, питання якої складено на основі Конвенції ООН
про права дитини, підсумовується кількість балів. Максимально можлива
температура – 36 градусів прав дитини.

Учитель. Отже, в нашому класі всі здорові, усім тепло і затишно. Дуже
важливо, щоб така обстановка й надалі існувала в нашому класі. Тому
сьогодні ми поговоримо про дуже важливі та цікаві речі, які хоч і не
мають прямого відношення до граматики, але все ж таки пов’язані із цією
таблицею.

IV. Робота з таблицею займенників

Я маю право… ___ Ми маємо право…

Він (вона) має право… ___ Вони мають право…

Ти маєш право… ___ Ви маєте право…

Діти працюють у групах. Кожна група має свою назву («Я», «Ти», «Ми»…).
Можна задати ряд питань (Чи мають право вчитися, відпочивати, писати
листи друзям?).

Діти, поглянувши на таблицю і подумавши, наводять конкретні приклади, що
пояснюють, які права можуть мати «Я», «Ти», «Він»… Кожна група
наводить приклад тільки для того займенника, яким вона позначена, і
записує його на дошці поруч із таблицею:

Я маю право на свободу спілкування.

Ти маєш право на харчування.

Він (вона) має право на освіту.

Ми маємо право на читання улюблених книг.

Ви маєте право жити в сім’ї зі своїми батьками.

Вони мають право на відпочинок.

Питання до групи «Ви»:

– Хіба Ви не маєте права на читання улюблених книжок, на відпочинок?

Питання до групи «Ти»:

– Хіба тільки Вони мають право жити в сім’ї зі своїми батьками?

Питання до групи «Він»:

– Чи тільки Я маю право на свободу спілкування?

Висновок

Кожен має право. – Усі мають права.

– Чому?

– Усі рівні.

– Дуже важливо про це пам’ятати, адже ви живете в суспільстві і поруч з
вами живуть такі ж самі люди, як ви, які теж мають права. Уявіть собі
ситуацію: Іванко стомився і вирішив відпочити, адже він має таке право?

– Так.

– Він може, коли йому захочеться, наприклад, на уроці, встати і
погратися.

– Ні.

– Чому?

– Має поважати права інших дітей.

Висновок

Кожен повинен поважати права кожного!

– А що може статися, якщо ми не поважатимемо права інших?

– Виникне суперечка або конфлікт.

– Що може стати причиною?

– Що робити в такій ситуації?

h?q

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
