Віднімання виду 420 – 70. Розширена задача на зведення до одиниці
Урок-змагання з математики. 3 клас
ТЕМА: Віднімання виду 420 – 70. Розширена задача на зведення до
одиниці.
МЕТА: Ознайомити учнів з прийомами віднімання круглих десятків від
трицифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння
розв’язувати вправи і задачі на застосування вивчених випадків
арифметиних дій, формувати вміння розв’язувати розширені задачі на
зведення до одиниці; виховувати бажання дотримуватися здорового способу
життя.
Хід уроку:
ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА:
Встаньте , діти, всі скоріш, посміхніться всі миліш.
Привітайтесь: „Добрий день!” Бо дзвінок нам дав наказ-
Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо
Математику вивчаймо.
– Чого очікуєте від сьогоднішнього уроку?
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ:
1) № 633, № 634 – РОБОТА В ПАРАХ,
Завдання : Обміняйтеся зошитами і перевірте домашнє завдання один у
одного. Якщо завдання виконане правильно поставте знак оклику.
Хто отримав знак оклику?
2) Індивідуальна робота на картках.
КАРТКА1.
6 . 7 – 18
460 +8 . 5
1м – 15 см
У городки грало 4 хлопчика, а у волейбол – на 8 більше, У скільки разів
більше хлопчиків грало у волейбол , ніж у городки?
КАРТКА2
570 + 5 . 6
8 . 7 – 6 . 4
1кг – 200 г
За одну годину пішоход проходить 4 км, за скільки він може пройти 20 км?
УСНИЙ РАХУНОК:
1. ГРА „ ЖИВІ ЧИСЛА”
Завдання: Із цифр 9, 7, 2 утвори шість трицифрових чисел.
Розстав їх у порядку зростання і прочитаєш слово.
279 297 729 792 927 972
ф у т б о л
– Яку гру називають футболом?
– Які ще ігри з м’ячем ви знаєте?
– Які футбольні клуби вам відомі?
( Італія – „Мілан”, Іспанія – „ Барселона”, Англія – „ Ліверпуль”, Київ
– „ Динамо”, Донецьк – „ Шахтар”)
– Назвіть відомих вам футболістів.
Олег Блохін – тренер „ Динамо”,
Андрій шевченко – капітан „ Динамо”, провів 61 гру, забив 27 голів.
Ребров, Воронін, Шевчук.
– Які риси характеру виховує футбол?
( спритність, швидкість, увагу, кмітливість, почуття дружби, силу волі,)
Отже, девізом нашого уроку будуть слова:
Дає здоров’я – спорт, вагу – солодкий торт,
Мед – працьовиті бджоли, знання – глибокі – школа.
Рух – джерело здоров’я, робота мязів тіла, а розум ова праця – робота
мозку та органів чуття. Народна мудрість говорить: „ Нема більшого
багатства, як здоров’я ваше”. Лікар і видатний вчаний Ральф Грінс, у
своїх роботах писав:-
„ Досконале й квітуче здоров’я є природним станом життя . Бог ніколи не
створював хвороб – це творіння людей. Хвороби виникають від того, що
люди порушують закони, за якими вони повинні жити,”
Отже , корисно займатися спортом,розвивати розум, тож на уроці
математики ми будемо розвивати увагу, кмітливість, швидкість рахунку,
логічне мислення, почуття дружби.
А щоб на уроці було цікаво пограємо в математичний футбол.
1. Математичний марафон „ Цікаві задачі”
Спортсмену потрібно пробігти на стадіоні 1000м, він пробіг 2 круги по
400м. Скільки йому залишилося пробігти?
Перший хлопчик стрибнув у довжину 2м80см, а другий на 20 см більше. Який
результат стрибка у другого хлопчика?
Скільки кроків пройде горобець за 7 років?
У футбол грали дві команди „ Сокіл” і „ Беркут”. У першому періоді
виграв
„ Беркут” з рахунком 6 : 5, У другому переміг „ Сокіл” з рахунком 5 : 2,
але у третьому періоді знов виграв „ Беркут” з рахунком 3 : 2 Яка
команда перемогла?
„ Сокіл” 5 5 2 всього 12
„ Беркут” 6 2 3 всього 11
Перемогу отримав „ Сокіл”
Ранкову зарядку Юрко робить 8 хв..Скільки часу він використовує на
ранкову зарядку протягом тижня?
2. Гра „ Забий гол у ворота”
13 – 8 26 – 9
33 – 7 17 – 8
41 – 8 9 + 9
5 + 36 18 – 5
3. Гра „Хто швидше”
№ 635 – Виписати всі числа які діляться на 6. ( 18, 30, 36, 42, 48, 54)
– Яких чисел не вистачає? ( 24, 12 )
АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
NA>
?
oe
??\?1. Поясни, як розв’язали приклад 33 – 7
Подумай як по іншому можно розв’язати?
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Вирішення проблемного моменту.
Метод „ ДВА – ЧОТИРИ – ВСІ РАЗОМ”
1 пара 420 – 70
2 пара 350 – 60
Подумайте над способами розв’язання спочатку самостійно, потім у парах,
обміняйтеся думками в четвірках.
Презентація:
420 – 70=
420 – 20 = 400 120 – 70= 50
400 – 50 =350 300 + 50= 350
2. Метод „ ПРЕС”
Поясни розв’язання будь – яким способом. Використовуй слова
Я думаю…
Тому що….
Отже…
670 – 90= 520 – 60=
240 – 50= 730 – 70 =
3. Самостійна робота
№ 639 по варіантам
1-2 пр – 1В
3-4 пр – 2В
Перевірка – робота в парах
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Що ж прийшла пора трохи відпочити
Я хочу усіх вас на фізкультхвилинку запросити.
Раз – підняли руки вгору,
Два – нагнулися додолу,
Руки вбоки, повернулись.
Вліво вправо нахилились,
Щоб мужніло наше тіло.
Ще раз руки підняли ,
І на місті всі пішли.
Сіли –встали, сіли – встали
І на місті пострибали.
Раз, два, три, чотири!
Набираємося сили.
В наш час , коли людина живе в умовах забрудненого середовища, особливо
постає питання збереження здоров’я. Саме тому, з раннього дитинства
треба дотримуватися Здорового способу життя: дотримуватися режиму дня,
правил особистої гігієни, правильного харчування, загартовуватися,
відмовитися від шкідливих звичок, Бо в народі кажуть : ходи більше –
проживеш довше.
РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв’яжи задачу , склавши умову за її коротким записом.
Творча робота над задачею.
За 2 год – 10 км
За ? год – 20 км, якщо на 1 км менше?
2. Складання плану розв’язку задачі.
– Якого типу задача?
– Про що давідаємося, якщо за 2 год пішохід проходить 10 км?
– Що знайдемо в другій дії, якщо відомо , що тепер він буде проходити на
1 км менше?
– Про що дізнаємося в 3 дії?
3. Розв’язання задачі
Сильні учні розв’язують самостійно, слабші за планом.
4. Творче завдання: Скласти умову так, щоб задача розв’язувалася у 2
дії.
За 2 год – 10 км
За ? год – 20 км
– Чи знаєте ви , що дихання – це природна потреба людини. Щоб
легені більше вміщували повітря, потрібно їх розвивати. Хто знає як?
Цьому сприяє ранкова гімнастика, посильна фізична праця, заняття спортом
і фізкультурою, рухливі ігри на свіжому повітрі.
Розв’яжи задачу, дізнайся, що корисніше бігати чи ходити?
Під час ходьбилюдина вдихає за хвилину 9 л повітря, а під час бігу – в 5
разів більше, Скільки літрів повітря вдихає людина за 2 хвилини під час
бігу?
1.Робота над умовою задачі.
– Чи можно дати відразу відповідь на запитання задачі? Чому що невідомо?
– Якою дією знайдемо відповідь, якщо відомо в 5 разів більше?
– Якщо за 1 хвилину – 45л, як знайти скільки за 2 хв?
Висновок: Корисніше бігати, бо збільшується об’єм повітря в легенях.
Домашнє завдання: № 642, 643.
Підсумок уроку
1. Поясни, як розв’язати 830 – 60.
2.- Чи сподобався урок? Що найбільше?
– Чому навчилися на уроці?
– Про що дізналися ?
– Підніміть руки хто з сьогоднішнього дня буде біль піклуватися про
своє здоров’я?
3. Підсумок. Перемогла команда….
Давньогрецький лікар Гіпократ виявив зв’язок між здоровою людиною і її
характером. Він стверджував, що здорові люди завжди в доброму настрої,
менше втомлюються, завжди активні, гарно навчаються. Здоров’я – дар
космосу. Його потрібно шанувати, берегти.
Друже, щоб здоровим бути,
Треба навички здобути,
Про здоров’я турбуватись.
Перш за все – не лінуватись,
І здружитися із спортом,
Рідко ласувати тортом,
Воду крижану не пити
І ніколи не палити.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter