UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВвічливість – норма життя доброї людини (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2405
Скачало115
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Ввічливість – норма життя доброї людини

 

Урок етики

 

Мета:

 

1. Розкрити зміст поняття "ввічливість”.

 

2. Разом з учнями дослідити формування істинності твердження, вчити

обґрунтовувати свою думку.

 

3. Викликати необхідність усвідомлення змісту поняття, важливості його

розуміння і використання набутих знань у повсякденних ситуаціях.

 

4. Сприяти вихованню ввічливості через усвідомлення необхідності

докласти власні зусилля до становлення свого характеру.

 

Обладнання: табло із зашифрованим словом "Ввічливість”; реквізит до

фрагменту інсценізації (фломастери, маленька дитяча футболка, учнівський

портфель, елементи декорації дитячої кімнати); картки-завдання для

роботи в групах і в парах; слова-картки "ключики ввічливості”;

"мікрофони” для гри "Інтерв'ю”; атрибути для роботи груп "Юні науковці”,

"Мовознавці”, "Знавці етикету”.

 

ХІД УРОКУ

 

Організація класу. Привітання.

 

Усі вітаються: "Добрий день”. Вчити етику прийшла пора, Сідайте тихо,

дітвора.

 

Повідомлення завдань уроку. Мотивація навчання.

 

— Нас оточує безліч звуків. За допомогою звуків ми спілкуємося між

собою. Людина, складаючи певні звуки, утворює слова. А слово до слова —

зложиться мова.

 

— Як людина використовує слова?

 

— Порівняймо це з ножем. Що добре можна зробити ножем?

 

— А що погане?

 

— Скажіть, усе це робить ніж чи людина, що користується ножем?

 

Так само і слова. Вони лише інструмент, яким правильно або неправильно

користується людина.

 

— Яким може бути слово? (Добрим, злим, словом можна образити,

розгнівити, принизити, окрилити тощо.)

 

— Ось як висловив свою думку з цього приводу В.О.Сухомлинський.

 

Читають текст (див. додаток).

 

Робота в групах.

 

— Сьогодні ми поговоримо з вами про рису характеру, яка має бути

притаманна кожній людині. Що це за риса? Назва її захована у цьому

табло. За умови правильної відповіді на запитання відкриватиметься одна

літера цього слова.

 

Але перш ніж відповідати на запитання, переглянемо у нашому "театрі”

сценку, яка підкаже загадку.

 

Інсценізація фрагменту із журналу "Стежина”, № 3, 1999р., додаток

(випереджувальне завдання).

 

— Дякую за допомогу нашим друзям. Сідайте на місця. Всі уважно

переглянули сценку, а тепер дайте відповіді на запитання і ми дізнаємося

тему уроку, записану на табло.

 

 

Робота в парах.

 

1. Якими словами привітався Артем з мамою? Як ще можна привітатись?

 

2. Як Артем звернувся за допомогою до мами?

 

3. Яка подія мала відбутися в класі? Про що нагадала мама?

 

4. Чому Артем вирішив подарувати фломастери?

 

5. Як би ви вчинили на місці Артема?

 

6. Чи можна Артема назвати щирим? Чому?

 

7. Чому Тетянка прийшла в гості до Артема?

 

8. Чому Артем назвав Тетянку чемною дівчинкою?

 

9. Які слова, що свідчать про чемність, сказала Тетянка?

 

10. Чому Тетянка подарувала Артему футболку?

 

11. Як би ви вчинили на місці Тетянки? Відкривається слово: ввічливість.

 

— Яке слово відкрилося?

 

— Чи можна назвати Артема і Тетянку ввічливими?

 

Проблемне питання.

 

— Чому? Адже вони використовували слова ввічливості?

 

Вивчення нового матеріалу.

 

— Звернімося до тлумачного словника. Послухаймо визначення ввічливої

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ