Веселі ігри
Інтегрований урок фізичної культури з між предметним зв’язком з
математикою, читанням, природознавством, музикою, 4 клас
Мета уроку: виховувати в учнів потребу у систематичних заняттях
фізичною культурою і свідоме ставлення до власного здоров’я; сприяти
гармонійному фізичному розвитку, оволодінню життєво необхідними руховими
діями і навичками; розвивати необхідні морально-вольові якості.
Завдання уроку:
– розвивати спритність та інші рухові якості в естафетах;
– тренувати силу, ловкость, гнучкість, швидкість під час
виконання фізичних вправ.
Інвентар: гімнастичні лави, волейбольні м’ячі, картки з
математичними прикладами, маркери, обручі, мотузка, картки із словами,
гімнастичні палиці, кеглі, стільці, ракетки для бадмінтону, тенісні
м’ячі.
Місце проведення : спортзал
Хід уроку
Зміст уроку Дозування
Організаційно-методичні
вказівки
1 2 3
Підготовча
частина ( 12 хв. )
1.Організаційна частина
Учитель: « Сьогодні на уроці ми з вами будемо не тільки займатися
фізичними вправами,щоб стати сильними, ловкими, гнучкими, но також
повторимо де який матеріал з математики, читання, природознавства та
музики. Подивимось з інших предметів ви такі ж спритні, як і на фізичній
культурі.» 1 хв. Учні стоять в шеренгу напроти вчителя
2.Стройові вправи
– Шикування.
– Повороти на місці.
– Різновиди ходьби.
– Різновиди бігу. 4 хв. Зберігати середній темп
3.Загальнорозвивальні вправи на місці
– В.п.- стійка, руки на поясі;
1-поворот голови праворуч;
2 – в.п.
3 – поворот голови ліворуч;
4 – в.п.
5 – нахил голови назад;
6 – в.п.
7 – нахил голови вперед;
8 – в.п.
– В.п. – стійка, руки на поясі;
1 – плечі вгору;
2 – в.п.
– В.п. – стійка ноги нарізно, руки на поясі;
1 – поворот тулуба ліворуч, ліву руку відвести назад;
2 – в.п.
3 – те саме, праворуч
4 – в.п.
– В.п. – стійка ноги нарізно, руки на поясі;
1 – 3 – нахил тулуба вперед, пальці рук торкаються пальців ніг;
4 – в.п.
– В.п. – стійка, руки на поясі;
1 – сіли, руки вперед;
2 – в.п.
– В.п. – стійка, руки на поясі;
По 10 стрибків почергово на правій і лівій нозі 7 хв. Після
розминки поділити клас на дві рівні команди на розсуд вчителя.
Два учні, які показали найкращі результати, призначаються капітанами.
Основна частина (
25 хв. )
Естафета 1. « Математична »
0 6
8
b
d
e
e
8
d
e
^„?`„?thgd¬Bj
`„gd¬Bj
??A? Перший у колоні за сигналом веде м’яч до лавочки, на якій
прикріплений папір із прикладами і лежить маркер. Учасник розв’язує
перший приклад і повертається до команди, ведучі м’яч. Передає естафету
наступному гравцеві. 5 хв. За перемогу в естафеті команда отримує
бал.
За невірно розв’язаний приклад штраф 0,5 бала
Естафета 2. « Читацька »
Перший у колоні за сигналом повзе за допомогою рук по лавочці,
пролазить під двома обручами, що лежать на підлозі, підбігає до мотузки,
що натягнута у кінці залу і відв’язує один згорток, на якому написано
слово. З ним він бігом повертається до команди, а наступний гравець
повторює всі дії попереднього. Зібравши всі слова, команда складає
прислів’я. Команда, яка зробить це швидко і правильно – виграє. 5
хв. Прислів’я:
Свій край – як рай, а чужа країна – як домовина.
Зимове сонце, як мачуха: світить та не гріє.
Живе, як горох при дорозі: хто не йде, той скубне.
Гарний, як спить, та ще й лицем до стіни лежить.
Естафета 3. « Природознавська »
Це конкурс капітанів. Капітани по черзі присідають, а присівши,
називають будь яку тварину. Капітан, який перший помилився, або двічі
назвав одну і ту саму тварину, або взагалі не назвав жодної – програв.
5 хв.
Естафета 4. « Музична »
Посередині залу стоять колом 15 стільців. Навколо яких стоять
учасники двох команд через одного. Ведучий включає музику, а діти з
підстрибуванням ходять по колу біля стільців. Як тільки музика замовкає,
вони намагаються сісти на стільці. Той, кому стільця не вистачило,
виходить з гри. З кола забирають один стілець і гра продовжується доти,
доки не залишиться одне крісло. Виграє команда, чий учасник завершить
гру. 5 хв.
Естафета 5. « Спортивна »
Перший учасник із ракеткою для бадмінтону ( на ній тенісний м’яч ) за
сигналом переступає через лавочку, йде в кінець залу, обминаючи три
кеглі. Повертаючись назад, усе повторює, передає ракетку наступному
гравцеві. Виграє команда, яка швидше закінчить естафету. 5 хв.
За кожне падіння тенісного м’ячика штраф 0,5 бала.
У змаганнях перемагає команда, яка набрала найбільше балів.
Заключна частина (
3 хв. )
Підбиття підсумків уроку
Визначити найактивніших учнів. Всі учні команди-переможниці отримують
високі оцінки.
Домашнє завдання:
Стрибки зі скакалкою:
– 100 ( дівчатка )
– 80 ( хлопці )
Література :
Леськів А.Д., Левковський Д.М., Дзюбановський А.Б., Леськів В.А.Фізична
культура для учнів 1-4 класів – СМП «Астон», Тернопіль – 2000
Без труда не выловишь рыбку из пруда.- М. «Малыш», 1975 г.
http:// hata.profi.co.ua
Остапенко О. Виховання у молодших школярів інтересу до фізичної
культури. – // Початкова школа. № 5, 2003 р.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter