.

Доброта (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
85 737
Скачать документ

Доброта

Мета: на прикладах змісту казок, віршів та оповідань донести до
свідомості учнів, що доброта – найкраща риса характеру людини.
Ознайомити з поняттями добро та доброта. Розвивати зв’язне мовлення,
спостережливість, уміння висловлювати власні судження. Виховувати в
учнів бажання творити добро

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Пригадайте, про що ми говорили на минулому уроці?

Яку людину називають щедрою?

Про яку дитину з нашого класу можна сказати, що вона щедра?

1. Закінчіть речення:

а) Андрійко ділиться з друзями своїми іграшками, бо він…

б) Марійка не дозволила Софійці погратися зі своєю лялькою, бо вона…

А що ви й ваші друзі робите, коли вам не дають іграшок? (Відповіді
учнів.)

Діти, а якщо через деякий час та дитина, яка не ділилася з вами чимось,
забуде ручку або зошит, як учините ви?

Що би ви порадили жадібним дітям?

III. Оголошення теми та мети уроку

Увічливість, щедрість, делікатність, уміння дотримуватись даного слова,
правдивість – це такі людські чесноти, які повинна мати кожна людина.

Але без чесноти, про яку ми будемо говорити на уроці сьогодні, світ став
би жорстоким, підступним і злим. Що це за чеснота? Послухайте й
дізнайтеся з вірша.

Мудрець сказав: живи, добро звершай

Та нагород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи й звіра.

Нехай ця істина стара:

Людина починається з добра.

Чи можна людині, яка зробила добро, вимагати за це винагороди?

З чого ж починається людина?

Отже, сьогодні на уроці ми будемо говорити про добро, добрі вчинки,
добрих людей. Тема нашого уроку «Людські чесноти». А девіз давайте
почитаємо разом:

Не залежить доброта від зросту,

Не залежить доброта від віку.

Доброта з роками не старіє,

Доброта, як сонце, гріє.

IV. Робота над темою уроку

1. Вступне слово вчителя. В одній країні жили Добро і Зло. Добро
намагалося зробити світ добрішим, щоб люди любили й одне одного, і
братів наших менших.

Добро приходило на допомогу без нагадувань і благань. Нікому не робило
боляче ні словом, ні діями, ні думками.

Але Добро не могло в одну мить перемогти Зло та його слуг – Жорстокість,
Байдужість, Заздрість, Лінь, Підступність.

Добро кожного ранку сіяло насіння доброти в дитячих серденьках.

Чому в дитячих?

А тому, що тільки в маленькому дитячому серці здатне прорости будь-яке
насіння. Кожна насінинка може розквітнути чарівною квіткою, зробивши
серце дитини добрим, ласкавим, ніжним. А може, на жаль, зарости чорним
колючим чортополохом зі злим, безжалісним серцем. Адже Зло теж не спить.
Хоча воно й ліниве, і встає значно пізніше, усе ж устигає порозкидати
зле насіння.

Буває, ростуть в одному серці Добро і Зло, борючись одне з одним. Тому
діти інколи роблять погані вчинки. Тоді все залежить від самої дитини:
яке насіння захоче вона виплекати у своєму серці, те й проросте.

Коли ви відпочивали на перерві, сюди завітали Добро і Зло. Вони поклали
вам на парти сердечка. Придивіться, сердечка не прості: з одного боку на
них проростають зернята доброти, з іншого – зла. То ж давайте допоможемо
Добру перемогти Зло, щоб у думках і серцях дітей ніколи не проросло
чорне насіння.

Що завжди перемагає в казках?

Назвіть казки, в яких перемагає Добро. (Відповіді дітей.)

2. Читання казки «Добро і Зло»

Чому Зло замість цукру в кухлик із чаєм поклало сіль? (Щоб зробити Добру
зло.)

Чому Добро, спробувавши підсолений чай, нічого не сказало Злу, а тільки
подякувало за гостину? (Воно виховане й добре.)

Як мудро й тактовно Добро провчило Зло?

Зачитайте, причиною чого є зло?

Хто ж перемагає у двобої Добра і Зла?

Кого цінують люди?

Як ви розумієте останнє речення?

Підніміть свої сердечка й поверніть до мене тим боком, чиї вчинки вам
сподобались більше.

І тут Зло зазнало поразки.

3. Розповідь про В. Сухомлинського

Хто зображений на портреті?

Що ви знаєте про цю людину?

Які оповідання цієї людини ви читали?

Чому вчать нас твори В. Сухомлинського? (Кожне оповідання В.
Сухомлинського вчить нас бути добрими, чуйними, милосердними до людей,
тварин, природи.)

4. Визначення слів

Що ж означає слово «добро»?

Довідка

Добро – корисна справа, учинок.

Доброта – чутливість, стан душі людини, що спонукає творити добро.

Запам’ятайте: на добро слід завжди відповідати добром.

Той, хто робить щось добре, не повинен чекати винагороди. Про це добре
сказав у своєму вірші Іван Драч.

5. Читання вірша

Як же твориться добро?

Хто може творити добро?

6. Бесіда за малюнком

Кого ви бачите на малюнку?

Яким вам видався дідусь?

А чому він зажурений?

Як би ви допомогли йому?

А хто з вас уже допомагав літнім людям?

P

?

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
