UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗакріплення букви \"ха\", читання текстів за „Супутником букваря\" (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1190
Скачало101
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Закріплення букви "ха", читання текстів за „Супутником букваря"

 

 

Тема: Закріплення букви "ха", читання текстів за „Супутником букваря".

 

Мета: Закріпити вивчений матеріал про букву "ха", формувати мовленнєві

уміння учнів; розвивати уміння інтонувати окличні та питальні речення,

навички звукового аналізу слів; розвивати монологічне та діалогічне

мовлення. Виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

 

Обладнання: плакат "Зима", ілюстрації до казок, книги "Котик і півник",

"Ох", демонстраційний матеріал та картки для роботи в парах, казкові

іграшки.

 

Хід уроку

 

 

І Актуалізація знань

 

1. Організаційний момент.

 

2. Повідомлення теми, мети.

 

Вчитель. Сьогодні на уроці у нас присутні й казкові гості, які саме, ви

згодом дізнаєтесь. Ми повторимо букву "ха" (показ), будемо виконувати

різні цікаві завдання, щоб добре навчитися читати.

 

- Отже, у світ фантазії, казок сьогодні зробимо ще один крок.

 

А з творчістю ми вже зустрілись не раз,

 

Цікаві завдання чекають на вас.

 

Вчитель. Першим казковим гостем, хто рано-вранці завітав до нас у клас,

був ось цей сніговик (показ).

 

- Дітки, а які слова-родичі ви можете підібрати до слова "сніговик"?

 

Учні. Сніг, сніжинки.

 

Вчитель. (розмовляє тихо з Сніговичком)

 

Учні, сніговичок шепче, що він приготував вам завдання – доповнити

віршик про своїх подруг-сніжинок. Спробуємо.

 

- Отже, на нас чекає гра „Докажи словечко".

 

3. Гра "Докажи словечко"

 

З неба падають ... (сніжинки)

 

На міста і ... (села)

 

Ми радіємо ... (зимі)

 

бо вона ... (весела)

 

Вчитель. Дітки, сніговику дуже сподобалось, як ви гарно вмієте віршика

складати про сніжинку. А чи є в сніжинці елементи якихось букв? (Букви

"ха")

 

- А ще які предмети схожі на букву "ха"

 

4. Артикуляційна вправа

 

Вчитель. А тепер закрийте очі, уявіть, що вам на долоньки впала

сніжинка, вона замерзла, тому що на вулиці сильний мороз. Покажіть, як

ви будете дмухати, щоб зігріти сніжинку. Набирайте глибоко повітря в рот

і помаленьку видихайте на сніжинку (3-5 разів)

 

5. Гра "Знайди зайве слово"

 

Учні, сніговичок вранці приготував вам ще завдання: він написав на дошці

слова і питає, чи є тут "зайве" слово. Давайте прочитаємо їх

 

Хуртовина, віхола, горіх

 

- Яке тут "зайве" слово? Чому?

 

- Де стоїть буква "ха" в слові "хуртовина", в слові "віхола", в слові

"горіх".

 

6. Гра "Спіймай звук "

 

Вчитель. Давайте зловимо звуки в слові "горіх"

 

- А тепер один учень викладе звукову модель за допомогою фішок та

намалює її на дошці, інший – викладає це слово за допомогою розрізної

азбуки.

 

- Поки вони виконують цю роботу, ми граємось в гру "Ритми слова".

Уявляємо себе музикантами, відтворюємо слово "горіх".

 

- Нагадую: голосний звук – плескаємо в долоні, твердий приголосний –

притуп ногою, м’який приголосний – 2 рази стукаємо рукою.

 

Вчитель. А зараз перевіряємо учнів. Хто вважає, що звукова модель

зображена на дошці правильно – піднімає прямокутник, якщо неправильно,

то трикутник.

 

- Тепер перевіряємо, чи правильно набрано з розрізної азбуки слово

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ