UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗвук [х ],[х’ ]. Букви Х х (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось760
Скачало91
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Звук [х ],[х’ ]. Букви Х х

 

Урок читання, проведений в 1 класі за системою розвивального навчання

(Д.Б.Ельконін – В.В. Давидов)

 

Тема: Звук [х ],[х’ ]. Букви Х х.

 

Мета: Познайомити дітей із новою буквою розвивати читацькі вміння;

увести поняття „діалог”. Розвивати вміння читати вибірково, переказувати

прочитане за запитаннями; познайомити з синонімами (без уживання

терміну).Виховувати повагу й любов до хліба.

 

Обладнання: хліб на рушнику, прислів’я, мультимедійна дошка.

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

 

1. Психоформула

 

Люблю я свій розум,

 

Увагу і пам’ять.

 

Працює мій мозок,

 

І вчусь я старанно.

 

Сприймаю все нове

 

І мислю логічно.

 

Вчителя слово

 

Здійсню я практично.

 

 

ІІ. Створення ситуації успіху.

 

 

1. Мовна зарядка

 

а) Гра «Телевізор»

 

( у вчителя і дітей-екрани-таблиці зі складами та водні маркери- пульти)

 

- Знайдіть на своїх екранах склади:

 

по, лу, дя, ке, ні...

 

(діти на своїх екранах обводять маркером-пультом склади)

 

- Знайдіть та прочитайте слова:

 

мама, мова, мило, вода, люди...

 

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

 

1. Відгадування загадки

 

 

Круглий, мов сонечко,

 

Щедрий, мов сонечко, -

 

На черінь посунеться –

 

І стоїть красується.

 

З печі – на блюдо:

 

- Їжте мене, люди, на здоров’ячко! (Хліб)

 

 

- Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про хліб, про важку працю

хліборобів. Та навчимося позначати першу літеру в цих словах.

 

 

2. Розповідь учителя про хліб

 

( на мультимедійній дошці зображення хліба)

 

 

- Паляниця...Хліб...Здавалося б, що ж тут такого - звичайний тобі

пpодукт хаpчування. Але скільки для кожного з нас постає за цим

звичайним словом! Неосяжне пшеничне поле, на якому мов пливе комбайн…,

золотаве зеpно, що пеpеливається в натруджених долонях хлібоpоба…,

духмяна паляниця на вишиваному pушнику, якою зустpічають гостей.

"Хліб-сіль вам, добpі люди", - так говоpили здавна на Укpаїні. Ось і

виходить, що хліб - це щось значно більше, вагоміше і дорожче .

 

 

„ Першим був не господь і не геній,

 

Пеpшим був - пpостий чоловік.

 

Він ходив по землі зеленій

 

І, між іншим, хлібину спік.

 

Та нехай над землею година

 

Чи негода лютує і pве -

 

Вічна мудpість пpостої людини

 

В паляниці звичайній живе ”.

 

 

"Хліб на столі - миp у хаті", "Хліб - всьому голова", "Хліб та вода

козацька їда" - скільки пpислів'їв та пpиказок склав наpод пpо хліб, пpо

хлібоpобську пpацю, скільки чудових віpшів пpисвятили поети.

 

 

3. Словникова робота.

 

- Діти, а чи знаєте ви, хто такий хлібороб?

 

 

Хлібороб – це людина, яка працює в полі, вирощує хліб.

 

 

4. Викладання з розрізної азбуки слова хліб

 

- Давайте викладемо слово хліб.

 

- Чому ми не можемо викласти це слово?

 

- Бо не знаємо як позначити перший звук.

 

 

IV. Розв’язування часткової задачі.

 

1. Знайомство з новою буквою та з’ясування її „роботи”.

 

 

- Ось буква, яка нам потрібна. Х

 

- Який звук вона позначає у слові хліб?

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ