UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваОсінь (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1788
Скачало135
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Мета. Звернути увагу дітей на виражальні можливості кольору: свідомий

вибір теплого, холодного або контрастного колориту, створення певної

гами для передавання "настрою лейчажу". Розвивати спостережливість,

творчу уяву. Удосконалювати зорову пам'ять, уміння передавати настрій і

стан зображуваного пейзажу, побаченого через вікно.

 

Обладнання. Таблиця з поетапністю зображення композиції,- зразки дитячих

малюнків, репродукція картини І. Левітана "Золота осінь".

 

Хід уроку

 

I. Організаційна частина. Повідомлення теми і завдань уроку.

 

II. Актуалізація опорних знань учнів.

 

— Пригадайте, які жанри образотворчого мистецтва вам відомі.

Розгадування кросворда "Жанри образотворчого мистецтва".

 

По горизонталі:

 

1. Жанр образотворчого мистецтва, що зображує краєвиди.

 

2. Портрет художника, намальований ним самим.

 

По вертикалі:

 

1. Зображення людини або групи людей.

 

2. Зображення речей домашнього вжитку, їжі, квітів тощо.

 

Відповіді.

 

По горизонталі: 1. Пейзаж. 2. Автопортрет.

 

По вертикалі: 1. Портрет. 2. Натюрморт.

 

III. Робота над темою уроку.

 

1. Вступна бесіда.

 

— Пригадайте: коли прокинетесь, куди ви відразу дивитесь? У вікно! Вам,

напевне, цікаво знати, що там. Світить сонце, чи небо затягнули важкі

похмурі хмари? Можливо, кружляють легенькі сніжинки або стукає в шибку

осінній холодний дощ? А може, там щебечуть пташки, радіючи прийдешньому

ранку?

 

2. Декламування вірша В.Терена "Як-то гарно, любі діти".

 

Як-то гарно, любі діти, У вікно вам виглядати! В ньому все — тополі,

квіти, Сонце й поле біля хати.

 

3. Продовження бесіди.

 

Із вікон нижніх поверхів будинків можна побачити, як росте травичка і

над квітами літають метелики та бджоли, як гнуться до землі тоненькі

гілочки верби і мовчки дрімають зелені сосни, як бігає собачка за

котиком, як щебечуть на гілках дерев птахи. З вікон верхніх поверхів

можна побачити одно- і багатоповерхові будинки, ціле місто, білі

хмаринки і літак.

 

Якщо бути дуже уважним, то можна побачити багато цікавого. .

 

Весь світ у русі. Змінюються пори року: на зміну весні приходить літо,

на зміну осені — зима, по-різному фарбуючи пейзаж за вікном.

 

— Діти, погляньте у вікно. Що ви там бачите?

 

 

 

Р

 

Т

 

ф

 

їми листочками, які від легенького подиху вітру плавно опадають на

землю.)

 

4. Декламування вірша К. Перелісної "Осінь".

 

Листячко дубове, листячко кленове Жовкне і спадає тихо із гілок. Вітер

позіхає, в купу їх згортає Попід білу хату та на моріжок. Айстри

похилились, ніби потомились, Сонечка нема. Спатоньки пора! А красольки

в'ялі до землі припали, Наче під листочком вогник догора.

 

5. Сприймання та оцінювання твору І. Левітана "Золота осінь".

 

— Розгляньте уважно репродукцію картини і поміркуйте, про що вона. (Діти

1-2 хвилини мовчки розглядають репродукцію картини).

 

— Яка трава восени? (Пожовкла, висохла.)

 

— Яке небо на картині? (Блакитного кольору, з білими хмарками.)

 

— Якого кольору листя на деревах? (Листя на деревах жовто-багряного

кольору.)

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ