UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРідна мова (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1336
Скачало98
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Мета. Вчити добирати слова для перевірки ненаголошених [е], [и] в

коренях; вчити перевіряти наголосом написання слів з ненаголошеними [е],

[и], знаходити перевірне слово шляхом зміни форми слова або підбором

спільнокореневого слова. Виховувати дбайливе ставлення до природи,

любові до народних традицій.

 

Обладнання. Групові картки, "морфемки”, зимові ілюстрації, картки.

 

Хід уроку

 

I. Організація класу до уроку.

 

- Давайте згадаєм, який у нас сьогодні урок?

 

- Рідна мова!

 

- А що є основою наших думок?

 

- Гарне слово!

 

- А звідки беремо ми мудрі слова?

 

- Звичайно, з книжок!

 

- А ще щоб звідки мудріша була голова?

 

- З віршів, загадок, прислів’їв, казок!

 

- Ото ж, щоб мову знати на зубок,

 

Розпочнемо нашої творчості урок.

 

А урок сьогодні незвичайний.

 

Для кожного він і корисний і повчальний.

 

На нім свої сили пробує кожен,

 

Покаже, що знає, що вміє, що може.

 

Працюйте, міркуйте, творіть!

 

Ви готові?

 

- Готові!

 

Щоб урок нам свій почати,

 

Час даремно не втрачати,

 

Слід загадки розгадати.

 

Загадки:

 

• Прийшла до нас бабуся

 

у білому кожусі.

 

Поля причепурила,

 

Пухнастим снігом вкрила.

 

(Зима)

 

• В нас узимку білим цвітом

 

Сад зацвів, неначе літом.

 

(Іній)

 

• Вчора ще у річці

 

Плескалась водичка.

 

Як з’явився сивий дід

 

То зробив з водички…

 

(…лід)

 

• Попід дах серед зими

 

Всілись білі кажани.

 

І донизу головою

 

Продрімали до весни.

 

(Бурульки)

 

• І у місті, і у полі

 

Нагулялася доволі.

 

Не давала снігу спати,

 

Примусила танцювати.

 

(Завірюха)

 

- Ми поділилися на команди. А зараз оберіть Капітана команд, Каліграфа,

Пі- знайка та Секунданта.

 

Капітан-учень, який відчуває у собі сили поділитися своїми знаннями з

іншими.

 

Каліграф-учень, Який буде намагатися гарніше писати, або працюватиме з

грамотністю.

 

Пізнайко- учень, який намагатиметься заповнити прогалини в знаннях і

хоче здобути нові знання з мови.

 

Секундант- учень, який слідкує за часом, даним на завдання.

 

II. Перевірка домашнього завдання.

 

Відповіді на запитання.

 

— Як змінили словосполучення?

 

— Прочитайте спільнокореневі слова.

 

— Чергування яких голосних звуків може відбуватися в коренях слів?

 

— Як перевірити правопис слів з ненаголошеними [е], [и]?

 

III.Узагальнення і систематизація знань.

 

1. Словниковий диктант.

 

>

 

@

 

B

 

ё

 

є

 

B

 

є

 

?легенький, вечірній, сивина, димовий, вишневий, сливовий, кленовий,

плече, блискавиця, кленок.

 

(Перевірка "ланцюжком" з добиранням спільнокореневих слів).

 

 

 

2. Каліграфічна хвилинка.

 

…с…нь б…г…т… сн...п…м…, а з…м… - сн…г…м…

 

Зи им ма зима зимонька

 

Снігу багато дарує зима

 

3. Звуко- буквенний аналіз слова СНІГ.

 

IV. Повідомлення теми уроку.

 

Ми продовжуємо працювати над вимовою та правописом слів з ненаголошеними

[е] ,[и] , Які перевіряються наголосом.

 

V. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Самостійна робота.

 

— Запишіть слова у три колонки так, щоб у кожній були тільки споріднені.

 

 

Шелест, зерно, легкий, легенько, шелестить, зернистий, легше

,шелестіння, зернятко, зернина, зашелестіли, легесенький.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ