UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваОкеани Землі (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1175
Скачало109
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

«Океани Землі»

 

Урок природознавства,

 

4 клас

 

Мета: продовжувати формувати уявлення про поверхню Землі, її зображення

на карті, уміння читати карту і працювати з нею, сформувати уявлення про

океани Землі; розвивати пізнавальний інтерес, висвітлити значення

океанів та використання їх багатств людиною; уміння працювати з

додатковою літературою; формувати вміння логічно міркувати, чітко

висловлювати свою думку, здійснювати взаємоконтроль, узгоджено працювати

в групах, парах; виховувати спостережливість, захопленість неповторністю

й величчю природи.

 

Обладнання: карта півкуль, атласи, казковий герой Нептун, роздатковий

матеріал, вогники команд, таблиці.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу

 

Сядьте, діти всі рівненько.

 

Усміхніться всі гарненько,

 

Настрій в подорож візьмемо,

 

Й мандрувати розпочнемо.

 

Вчитель. Перед тим, як вирушати в подорож, треба підготуватися.

 

ІІ. Підсумок фенологічних спостережень

 

1. – Яка пора року господарює?

 

- Як називається місяць? Чому? Як наші предки називали жовтень?

(хмурень, зазимник, листопадник).

 

2. Вислухаємо метеоролога (виступає дитина).

 

- На минулому тижні сонце опустилося ще нижче, переважала хмарна

погода. Найвища температура була +11?С, а найнижча +4?С. Був дощ

16,17,22. Спостерігався Пн.-Зх. вітер.

 

- Надіюсь нашій подорожі нічого непередбаченого не завадить.

Пролетимо над материками.

 

ІІІ. Перевірка домашньої роботи

 

1. – Що таке материк? Скільки материків є на Землі?

 

2. Взаємоперевірка – показати на фізичній карті материки.

 

1 в. Північна Америка. 1 в. Євразія. 1 в.

Австралія

 

2 в. південна Америка. 2 в. Африка. 2 в.

Антарктида.

 

- Кому сказали комплімент, діти? Молодці!

 

3. – Який материк найбільший? З яких частин він складається?

Доведіть, що Австралія - материк.

 

- Який материк називають чорним континентом?

 

- Чому Антарктиду називають льодовим материком?

 

4. Гра «На якому континенті я живу?». Завдання 14 в атласі (пінгвін,

жираф, кенгуру, бізон, білий ведмідь, лама). Молодці!

 

ІV. Актуалізація опорних знань.

 

Карта півкуль (на дошці).

 

- Який колір переважає на карті півкуль? Що ним позначають?

(Водний простір). Яке ім’я у Бога морів, океанів? (Нептун).

 

- Нептун покаже нам свої володіння.

 

V. Оголошення теми уроку.

 

- Отож, як ви гадаєте, про що йтиме мова сьогодні на уроці?

 

- Щоб ви хотіли б під час подорожі дізнатися, з’ясувати, запам’ятати? Де

ви можете застосувати ці знання?

 

- А також поповнимо свій словник новими словами.

 

- Сьогодні ми утворимо свій океан Знань на уроці.

 

VІ. Первинне сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

 

1. Розповідь вчителя.

 

Космонавти розповідають, що навколо земної орбіти наша планета здається

зеленувато-блакитною. Це колір морської води. Вся водна поверхня Землі

утворює Світовий океан. Скільки в ньому води? (1 300 000 000 км3) (учень

читає). Це важко уявити, тому порівняємо з

 

об’ємом суші над рівнем моря ( Св. Океан = сума х 10. Вчитель вивішує в

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ