.

Обережно: незнайомці (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
140 3284
Скачать документ

Основи здоров’я 1 клас

Тема: Обережно: незнайомці

Мета: Ознайомити учнів з основними правилами особистої безпеки при
зустрічі з незнайомими людьми у ліфті, під’їзді, на вулиці; формувати
навички правильної поведінки, коли дзвонять у двері, по телефону; вчити,
як поводитися в різних місцях, коли заблукав; розвивати здатність
орієнтуватися в складних ситуаціях, реально оцінювати небезпеку;
виховувати сміливість, спостережливість, винахідливість.

Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів уже дзвінок,

Час почати нам урок.

Будемо у світ знань мандрувати,

Будемо основи здоров’я вивчати.

ІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Вступне слово вчителя

– Діти, з якої казки цей уривок:

“Ви сидіть дома, двері за мною закрийте на замок і нікому не одчиняйте.
А я піду в ліс та їсти вам принесу…” (“Вовк та семеро козенят”)

– Що наказувала матір – коза своїм діткам?

– А чи послухали вони свою матір?

– Що з ними сталося?

– Підберіть слова-ознаки до слова “вовк” (Хитрий, злий,
голодний, небезпечний).

– У нашому житті, діти, також зустрічаються небезпечні люди.
Таких людей називають злими або непорядними. Зовні ці люди такі ж, як
усі. Це тільки в казках розбійника, шахрая, злодія легко впізнати! А
справжнього злодія іноді не відрізнити від звичайної людини. Але в душі
він жорстокий і злий.

Тому з раннього дитинства вам слід знати, що люди різні
і мати справу необхідно тільки з тими, кого ви знаєте, з ким познайомили
вас батьки. Всі інші – це незнайомі люди.

– То як ви думаєте, про що ми сьогодні з вами будемо розмовляти?

– Чого повинні навчитися?

2. У ліфті, поїзді

– Зустріти незнайомців можна навіть у своєму під’їзді. Тому, щоб не
стати жертвою злочинців розгляньте ілюстрацію і скажіть, що необхідно
зробити, перед тим, як зайти у під’їзд? (с. 86)

(Якщо нікого незнайомого нема – заходимо)

– Заходити ви у під’їзд і чекаєте ліфт. В цей час підходить
незнайома людина і зупиняється біля вас. Відкриваються двері ліфта,
людина заходить в середину. А що робити вам?

– Ви повинні не боятися і не соромитися сказати: “Я поїду іншим
разом!”. Якщо ця людина буде кликати вас – відразу відійдіть до сходів,
а ще краще – вибігти з під’їзду.

Твердо запам’ятайте: не можна сідати в ліфт з незнайомцями.

– Чи знаєте ви, як потрібно користуватися ліфтам?

– Що ви будете робити, якщо застрягнете у ліфті?

3. На вулиці

– Пригадайте казку “Колобок”, що трапилося з колобком? Чому? (Пішов
без дозволу гуляти)

– Така небезпека може чатувати на вас і на вулиці. До вас може
підійти незнайомець і попрости допомогти знайти котика, запропонувати
покататися на машині, подивитися кіно, пограти у комп’ютерну гру.

– Як ви вчините в такій ситуації?

– Запам’ятайте просту істину: дорослі повинні звертатися за
допомогою до дорослих , а не до дітей. Найкраще – взагалі не говорити з
незнайомцями або ввічливо сказати: “Вибачте, я вам не зможу допомогти, я
вас не знаю” – швидко відійти або відбігти.

– Дітям необхідно знати декілька правил безпеки на випадок зустрічі
з незнайомцями.

?

3/4

i

X??O$

ога далі. Якщо людина здається вам підозрілою, небезпечною, перейдіть на
інший бік вулиці.

2. Якщо раптом хтось тягне вас за собою – виривайтеся, кусайтеся. І
головне – кричіть. Краще кричати такі слова: “Залишіть мене! Я вас не
знаю! Мене крадуть! Це – чужа людина! Він – не мій батько! “. Такі
фрази швидше притягнуть увагу людей.

3. Ще треба пам’ятати, що небезпечними можуть бути не тільки чоловіки,
але й жінки, бабусі, молоді хлопці, дівчата.

Добре запам’ятайте закон “НЕ”:

– не розмовляйте з незнайомцями;

– не сідайте в машину до незнайомців;

– не гратися дорогою зі школи додому;

– не гуляйте з настанням темряви.

4. Розгляд ілюстрацій у підручнику (с.87)

– Що хлопчики роблять неправильно?

– Як слід себе поводити? Чому?

ІІІ. Фізкультхвилинка

ІV. Робота над темою уроку

1. Вам подзвонили (у двері чи по телефону)

– Добре, коли в домі є така зручна річ, як телефон. А чи вмієте ви
користуватися телефоном?

– Говорити по телефону дуже просто – це відомо кожному. Але тут є
одне важливе правило: розмовляти потрібно тільки зі знайомими. А якщо
подзвонили незнайомі, треба сказати, що батьки не можуть підійти до
телефону. Чому?

– Запам’ятайте основні правила розмови по телефону з незнайомцями:

– Не називайте адресу своєї квартири, будинку;

– Ніколи не називайте номер свого телефону;

– Не розмовляйте з незнайомцями довго, тим більше не говоріть, що
батьків немає дома;

– Обов’язкова попросіть батьків, щоб вони перевірили чи правильно
ви користуєтесь телефоном.

2. Розгляд ілюстрацій (с. 88)

3. Правила поведінки, якщо вам подзвонили у двері.

– А чи знаєте ви, як себе поводити, якщо вам подзвонили у двері?

– Запам’ятайте наступні правила:

– Не можна відкривати двері, якщо дзвонить незнайома людина;

– На всі прохання незнайомців слід відповідати: “НІ!”, а ще краще
– зовсім не розмовляти;

– Якщо в двері дзвонить (стукає) листоноша, монтер, електрик,
міліціонер, все одно не відкривайте двері, якщо не знаєте цих людей.
Злочинці можуть переодягнутися в будь-яку форму;

– Якщо незнайомець намагається силоміць відкрити ваші двері, треба
подзвонити в міліцію за телефоном 102; якщо немає телефону, покликати на
допомогу через вікно.

4. Гра – перевірка “Стук у двері”

Учень – Хто там?

Голос – Це я, дядя Саша! Відчини я прийшов перевірити електрику.

Учень – Я не можу відчинити, мама не дозволяє!

Голос – Та чого ти боїшся? Я твою маму добре знаю, а вона – мене!

Учень – Пробачте, прийдіть тоді, коли мама буде вдома, а зараз я не
відчиню!

Голос – Відкривай зараз же, мені ніколи з тобою бавитися! У мене робота!

Учень – Ні, вибачте, я подзвоню до мами або тата…

– Як би ви вчинили, якщо б до вас постукали у двері?

– Чи треба вести переговори?

– Що потрібно робити в подібному випадку?

5. Зустріч з казкою

– Діти, пригадайте, у яких казках герої не слухались своїх
товаришів, батьків і через це з ними трапилася біда?

“Котик і Півник” (Півник розмовляв з лискою)

“Червона Шапочка” (Розмовляла з вовком, показала хату)

“Буратіно”(Замість школи пішов до театру)

“Вовк та семеро козенят”(Відчинили двері)

“Колобок”(Пішов гуляти без дозволу)

V. Підсумок уроку .

– То про що ви дізналися?

– Чого навчилися?

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
