UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПлан-конспект відкритого уроку (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2249
Скачало145
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

План-конспект відкритого уроку

 

Тема: Закінчення слова. Зміна форми слова за допомогою закінчення.

Закінчення як засіб зв'язку слів уреченні.

 

Мета: Формувати в учнів уявлення про закінчення слова

 

як його змінну частину; вчити визначати в словах закінчення шляхом

словозміни. Виховувати повагу до праці; бережне ставлення до хліба.

 

Обладнання: казка про «Будову слова», ілюстрації про збір

 

урожаю на хлібному полі.

 

Хід уроку

 

I. Організація класу до уроку.

 

Діти, стали рівненько. Сьогодні у нас гості. Повернулися до них і

привіталися.

 

Пролунав дзвінок.

 

Починаєм урок.

 

Працювати старанно,

 

Щоб почути у кінці,

 

Що у нашім третім класі

 

Діти просто молодці. Девіз уроку:

 

Красиво пишемо, вірно читаємо

 

Чітко розповідаємо, мову свою розвиваємо.

 

 

II. Вивчення нового матеріалу,

 

1. Оголошення теми і мети уроку.

 

На сьогоднішньому уроці ми з вами вирушаємо у подорож. А якою країною ми

з вами будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку.

 

Красивий, щедрий рідний край

 

І мова наша солов'їна,

 

Люби, шануй, оберігай.

 

Усе, що зветься (Україна).

 

Отже, ми з вами будемо мандрувати містами України. Але ці міста будуть

незвичайні. Перше місто, до якого ми відправимося це - місто Каліграфія:

Давайте повторимо лічилку. Зошит. Записали число і класна робота.

 

III. Каліграфічна хвилинка.

 

Щоб рівно і гарно слова записати, Нам з'єднання букв слід усім пригадати

Одна лиш для цього дається хвилинка, Щоб кожна навчитись зуміла дитинка.

 

Зараз ми з вами напишемо буквосполучення: хл, ил. У хлібі здоров'я і

сила.

 

2. Слово вчителя.

 

Наступна наша зупинка - це місто Казкове. Зараз я вам розповім казку, а

ви уважно слухайте і скажете, як би ви її назвали.

 

 

Не за синіми морями,

 

Не за дальніми лісами

 

А в Словарику-країні

 

Жили були проживали

 

Старий Корінь сивуватий, Префікс - брат його молодший, Суфікс - добрий

молодець,

 

Й закінчення накінець

 

Були всі вони сусіди.

 

Жили мирно, не тужили

 

І в словарії звичайно,

 

Поважали їх й любили.

 

Якось влітку вирішили вони сходити разом на екскурсію, помилуватися

красою природи. Пташки співали, сонечко посміхалося до них і зігрівало

своїми промінчиками. Друзі трималися разом, щоб не заблукати. Та ось на

галявині перед ними з'явилась жива картина: коники-стрибунці, джмелики,

різнокольорові метелики. Не помітили вони, як розбіглися у різні боки.

 

Швидко промайнув час. Друзям вже час повертатися до своєї країни, але

вони забули свої місця. Стали друзі і гірко заплакали. Та ось з'явилася

Мудра Сова:

 

- Я вам допоможу стати на свої місця, - каже вона.

 

- Ти, Корінь, ставай всередину, бо це серце слова. Друзі твої

стануть так: Префікс - ліворуч, Суфікс - праворуч, а Закінчення - після

Суфікса, в самий кінець.

 

Зраділи частини слова і щасливі повернулися додому.

 

- То як назвемо цю казку?

 

- Які частини слова згадано у цій казці?

 

- А хто пам'ятає, де стоїть закінчення?

 

- Як ми позначаємо закінчення?

 

А зараз ми помандруємо до іншого міста, до міста Речення. На дошці

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ