UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПогода рідного краю (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось787
Скачало84
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Погода рідного краю

 

Мета: познайомити учнів зі складом атмосфери планети Земля, утворенням

хмар, вітру, збагатити уявлення про опади, дати поняття про погоду,

указати на значення прогнозу погоди для людини, розвивати

спостережливість, уяву, логічне мислення, узагальнювати знання про явища

природи, установлювати причинно-наслідкові зв'язки

 

Обладнання: карта України, аудіозапис «Всесвіт», таблиці «Кругообіг води

у природі», «Напрямок вітру»; ілюстрації явищ природи, термометр,

флюгер, прилади для дослідів (чайник, скельце, кульки, свічка).

 

ХІД УРОКУ

 

I. Актуалізація чуттєвого досвіду й опорних знань

 

1. Прослуховування фрагменту про атмосферу з аудіокасети «Всесвіт».

 

2. Гра «Бліц-відповідь».

 

Як називається країна, в якій ми живемо? (Україна.)

 

Столиця України? (Київ.)

 

Область, у якій ми живемо називається... (Київська).

 

Її обласний центр... (Київ).

 

Київська область розташована у природній зоні... (мішаних лісів,

лісостепу).

 

Учитель. Із ваших відповідей я зрозуміла, що ви добре засвоїли, в якій

області живете, її географічне положення на карті України.

 

II. Мотивація навчальної діяльності

 

Учитель. А чи все ми знаємо про свій рідний край? (Повідомлення

вчителя).

 

Сьогодні ми будемо закріплювати, поглиблювати, поповнювати й отримувати

нові знання, пов'язані з вивченням рідного краю. Про що ж буде йти мова

на уроці, ми дізнаємося, коли прослухаємо пісню (звучить аудіозапис

«Всесвіт»).

 

Учитель. Що сьогодні будемо вивчати? (Висновки дітей.)

 

ІІІ. Засвоєння нового матеріалу

 

Учитель. Що можна назвати парасолькою нашої планети? (Атмосферу.)

 

Учитель прикріпляє слова на дошці.

 

Евристична бесіда

 

Учитель. Можливо, хтось пояснить значення слова «атмосфера»?

 

Учні. Картка для допомоги учням для складання визначення. Атмосфера -

газова оболонка (шар, який покриває зовні що-небудь), яка оточує та

захищає Землю, а сила тяжіння утримує її, як магніт, не даючи газам

відлетіти в космос. (Ілюстрації стор. 50-51, ч. І.)

 

Учитель. Нашій планеті пощастило двічі: вона тримається на оптимальній

відстані від Сонця (на якій?); єдина з усіх планет Сонячної системи має

атмосферу, придатну для життя, що захищає від сонячної радіації,

зберігає тепло на Землі. Атмосфера Землі неповторна завдяки своєму

складу (ілюстрація стор. 52, ч. І).

 

Найбільшу частину атмосфери складає газ азот. У перекладі з грецької

мови це означає «неживе». Він складає основу повітря (78 %). Але життя в

чистому азоті неможливе. Кисень потрібний для дихання та горіння і його

у складі повітря 21 %. Ще в повітрі є й вуглекислий газ, що виділяється

під час дихання живих істот, під час горіння тощо. Його в атмосфері дуже

мало - усього 0,5 %. Але це саме та кількість, яка потрібна рослинам для

живлення і не є отруйною для людей і тварин.

 

А навіщо ми провітрюємо клас? (Ланцюгова відповідь дітей.)

 

Учитель. Усе живе поглинає кисень, виділяє вуглекислий газ, а для

нормального життя людині, як і іншим живим істотам, потрібен кисень, і

коли його частка зменшується, то стає важко дихати.

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ