UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПрирода навколо тебе (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1147
Скачало110
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Природа навколо тебе

 

Урок «Я і Україна. Довкілля» (урок серед природи) 1-й клас

 

Мета:

 

дати учням уявлення про різноманітність природи рідного краю;

 

формувати поняття «жива» й «нежива природа», «предмети, створені руками

людей»;

 

розвивати спостережливість та увагу школярів;

 

учити порівнювати, аналізувати, робити висновки;

 

виховувати шанобливе ставлення дітей до природи.

 

Обладнання: малюнки казкових героїв, матеріал для гри «Бюро знахідок».

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

 

Пролунав шкільний дзвінок,

 

Всіх покликав на урок.

 

Хоче нам сьогодні він

 

Показати дивний фільм.

 

І не вигадку - реальне:

 

Про природу нашу гарну.

 

Але перш ніж перейти до даного завдання, мусимо знати погодні умови на

сьогодні та результати спостережень гідрометеорологів.

 

Методичний коментар: до перших таких повідомлень учням допомагає

готуватись учитель.

 

а) Повідомлення «синоптиків»

 

Перший учень. Сьогодні 14 вересня, п'ятниця. Небо чисте, безхмарне.

Світить сонце. Але в повітрі відчутна прохолода.

 

Другий учень. Ідучи до школи, я помітив, що на деревах і кущах помітно

побільшало жовтих, червоних багряних листочків. Отже, пора року - осінь.

Але вона напрочуд красива.

 

Прогноз погоди вели (називають свої прізвища).

 

Учитель. Дякуємо. Ви так цікаво розповіли, що мені хочеться опинитися

серед цієї краси. А, ви, діти, бажаєте помилуватись природою? (Так.)

 

Добре, у такому разі ми проведемо урок серед природи, на подвір'ї. Саме

там зможемо подивитись дивний фільм про чудову природу, дослідити,

пізнати її та зрозуміти багато цікавого.

 

б) Повторення правил поведінки в довкіллі

 

Але, щоб не зникла дивна казка, ведіть себе спокійно й тихо, будьте

уважні та спостережливі. Бо й девіз нашого уроку закликає (читаю з дошки

разом із дітьми):

 

«Стань, послухай, роздивись!

 

Мову рідної природи

 

Розуміти серцем вчись.»

 

ІІ. Вивчення нового матеріалу

 

а) Актуалізація опорних знань учнів

 

Учитель. Ось і прийшли ми на гостини до природи. І перш за все, якщо ми

люди, то маємо привітатися з довкіллям.

 

Діти повторюють за вчителем.

 

Наше довкілля, доброї днини!

 

Щирий уклін тобі від людини.

 

Поруч із нами в житті повсякчас

 

Є ти учителем, другом для нас.

 

б) Активізація учнівського колективу

 

Учитель. Довкілля! Дов-кіл-ля. Вслухайтесь, діти, у це слово. На яке

слово воно дуже схоже? (Довкола.)

 

Так, справді, усе, що знаходиться довкола нас і пов'язане з нами в

житті, називається довкіллям.

 

Розповідає вчитель.

 

Озирнись навколо ти,

 

І побачиш диво:

 

Небо, сонце і пташки...

 

Як же тут красиво!

 

Ось береза розплела

 

Коси свої жовті,

 

А ялини, як були,

 

Не змінились зовсім.

 

Про що розповів віршик? (Про небо, сонце, пташки, берези, ялини.)

 

Погляньте, які з них є зараз у нашому довкіллі? Озирніться й доповніть,

які предмети довкілля ви ще бачите?

 

в) Пізнавально-розвивальні вправи

 

Учитель. Серед усього названого є жива природа, нежива та предмети,

створені руками людей. Як ви гадаєте, що могло б належати до живої

природи?

 

Діти висувають свої припущення.

 

v

 

Љ

 

ј

 

т

 

Ц

 

Ми дихаємо.) А пташка дихає? А дерево?

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ