UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРушничок для мами (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1534
Скачало129
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Рушничок для мами

 

Урок образотворчого мистецтва у 3-му класі

 

Цілі: навчальна - навчити дітей створювати декор із стилізованих

рослинних елементів, вчити планувати малюнок на аркуші паперу;

розвивальна - закріпити поняття "ритму" у декоративних композиціях, та

поняття "рослинний орнамент", формувати навички прийомів малювання

стрічкового узору, розпису пензлем, розвивати окомір, відчуття гармонії,

ритму, рівноваги, декору на площині, колірні відношення, творче

ставлення до роботи; виховна - виховувати любов до народної творчості.

 

Завдання до уроку

 

1. Створити орнаментальну композицію у фризі - кайму для рушничка.

 

2. Виробити вміння:

 

- послідовно та поетапно виконувати декор зі стилізованих рослинних і

геометричних елементів у смужці;

 

- грамотно заповнювати площину аркушу.

 

3. Розвивати навички розпису пензлем.

 

4. Закріпити поняття ритму, як засобу організації композиції.

 

5. Ознайомитись з новими поняттями і термінами, навчитися застосовувати

їх на практиці.

 

Зв'язок з іншими видами мистецтв: музикою.

 

Обладнання: малюнки й таблиці із зображенням рослинного, геометричного

та змішаного орнаментів; таблиці із зображенням поетапного виконання

орнаменту у смужці; керамічні вироби (вази, глечики, куманці); вишиті

серветки, рушники, сорочки; ілюстрації із зображенням предметів побуту

майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

 

Матеріали:

 

- м'які пензлі (широкий та тонкий);

 

- аркуш білого паперу;

 

- гуашеві фарби;

 

- простий олівець;

 

- гумка;

 

- палітра;

 

- ганчірка;

 

- тичок.

 

Методи та прийоми, що використовуються вчителем на уроці:

 

- актуалізація опорних знань учнів;

 

- розповідь;

 

- демонстрація наочності;

 

- організація сприймання;

 

- спостереження;

 

- демонстрування послідовності виконання практичних завдань.

 

Види діяльності:

 

- сприймання;

 

- пізнавальна;

 

- образотворча.

 

Структура уроку

 

І. Організаційна частина (2 хв).

 

ІІ. Актуалізація та корекція опорних знань (2 хв).

 

ІІІ. Перегляд виробів декоративно-прикладного мистецтва (з коментарем

учителя) (3 хв).

 

IV. Робота над темою уроку (12 хв).

 

V. Пояснення поетапного виконання композиції вчителем (23 хв).

 

VI. Підбиття підсумків уроку (3 хв).

 

ХІД УРОКУ

 

Частини І, ІІ

 

Учитель. Ми з вами вже знайомі з чудовими виробами митців

декоративно-прикладного мистецтва України. Згадайте, що слово

"прикладний" або "ужитковий" вказує на те, що ці вироби призначені для

користування в побуті. "Декоративний" - на те, що ці речі є прикрасою,

оздобленням чогось. Ви, мабуть, чули слово "декорації" Де їх можна

побачити? Звичайно, у театрі. Це спільнокореневі слова - "декор" означає

"прикраса".

 

Частина ІІІ

 

Побутові речі такі різні - меблі й посуд, килими та одяг, рушники,

ковдри, ювелірні вироби та ще багато іншого. Народні художники-майстри

виготовляють їх з найрізноманітніших матеріалів: шкіри, металу...

допомагайте мені, продовжуйте речення. (Глини, дерева, пряжі, клаптиків

тканини, скла, пластмаси тощо.)

 

Вироби, створені творчо, з любов'ю, супроводжують щоденне життя людини,

роблять її побут зручнішим, красивішим. Декоративно-прикладне мистецтво

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ