UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75836
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 13

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваСвято українського фольклору (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2369
Скачало111
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Свято українського фольклору

 

 

Розробка уроку позакласного читання в 2 класі

 

 

Мета: розширити знання учнів про усну народну творчість. Поглибити

уявлення дітей про влучність, точність, красу рідного слова. Розвивати

вміння порівнювати, висловлювати свої думки. Виховувати за допомогою

художніх образів позитивні людські якості.

 

Обладнання: виставка книг; слова колискової пісні, надрукованої на

великому аркуші паперу; лялька; примовлянки, надруковані на маленьких

папірцях для кожного учня окремо; предметні ілюстрації; дитячі

малюнки; ілюстрації до казок.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Робота з виставкою книг.

 

Учитель пропонує дітям звернути увагу на книжкову виставку.

 

- Які книжки з цієї виставки нам знайомі?

 

- Яке слово найчастіше зустрічається у назвах книг? (

народна, народні…) .

 

- Наш сьогоднішній урок присвячений усній народній творчості.

Виникла вона дуже давно, коли люди ще не вміли писати, а передавали з

вуст у вуста твори, різні за жанрами.

 

ІІІ. Читання та обговорення творів усної народної творчості.

 

1. Бесіда.

 

- Перший жанр усної народної творчості, з яким людина

знайомиться з перших днів свого життя, - це колискові пісні. Коли в

сім’ї народжується дитина, поруч з нею постійно знаходиться матуся. А

коли вона кладе дитя спати, то співає пісні.

 

- Як матуся співає ці пісні? (тихо, спокійно, ніжно,..).

 

- Так, діти, бо матуся за допомогою колискової пісні передає

свою любов і ніжність до своєї дитини, бажання бачити своє дитя

щасливим, здоровим, розумним. Матуся співає пісню і в ритм гойдає

колиску.

 

- Діти, а хто з вас може проспівати колискову пісеньку, яку

матуся співала для вас, або для вашого братика чи сестрички? (Діти по

черзі співають колискові пісні,тримаючи у руках ляльку ).

 

- Які пестливі слова у колискових піснях ви почули? (

колисочка, котику, вітрець, липочка, дитиночку, маленечку…).

 

- Яка роль цих пестливих слів у пісні?

 

3. Робота над колисковою піснею.

 

Вчитель пропонує звернути увагу на дошку, на якій надруковано колискову

пісню « Ходить сон коло хати»

 

Ходить сон коло хати,

 

Сивий сон, волохатий.

 

В нього білі подушки,

 

Ковдрочка із вати.

 

Роздає смачні ріжки

 

Всім, хто буде спати.

 

а) Читання вчителем.

 

б) Читання учнями вголос (ланцюжком).

 

в) Бесіда за змістом колискової:

 

- Яке призначення колискової пісні? (Щоб дитина спокійно заснула).

 

- Хто ходе коло хати?

 

- Як в колисковій описується зовнішній вигляд сна?

 

- Хто може заспівати цю колискову пісеньку?

 

- Яке почуття вона викликає?

 

4. Робота над примовками.

 

Вчитель:

 

- Щоб дитина добре розвивалася, зростала розумною і веселою, придумав

наш народ забавлянки ( примовлянки).

 

Учитель пропонує дітям прочитати примовлянку, приготовлену

заздалегідь окремо для кожного ряду. Діти читають мовчки, потім вголос

по черзі з кожного ряду, одночасно імітуючи примовлянку.

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ