UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваДієслова-синоніми, дієслова-антоніми. Розпізнавання дієслів у реченнях (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3660
Скачало155
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Дієслова-синоніми, дієслова-антоніми. Розпізнавання дієслів у

реченнях

 

Мета: Закріплювати вміння відрізняти дієслова від інших частин мови,

правильно вживати їх у мовленні.

 

Обладнання: таблиці, сигнальні картки, підручник, портрет

Т.Г.Шевченка, виставка творів Кобзаря.

 

Тип уроку. Комбінований

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент

 

Закінчилась перерва

 

Продзвенів чаклун-дзвінок

 

А тепер усі швиденько

 

Налаштуймось на урок.

 

II. Стимулювання пізнавальної діяльності.

 

Діти, наші гості передали нам лист. Дізнатись від кого він ми

зможемо, відвідавши загадку.

 

Старий дід мости помостив

 

Молода прийшла - мости розвела

 

(Весна).

 

За календарем до нас прийшла весна. З давніх давен на нашій

українській землі образ довгожданої весни уособлювала гарна молода

дівчина з вінком квітів на голові. Іде весна по землі, прикрашає її

квітами, ніжною зеленю. То ж бережімо цю красу. Тоді буде наша земля

квітуча.

 

Сніги розтопились

 

Злилися струмками

 

Земля молодіє

 

І вкрилась квітками.

 

Прийшла до нас весна-красна,

 

Гаївочку нам принесла

 

Для панянок - гаївочку,

 

Для парубків - мандрівочку.

 

Весна звертається у своєму листі, діти, до вас і запрошує у

подорож на лісову галявину. Вона дуже просить вас взяти з собою у

подорож: знання, пам'ять, кмітливість, натхнення, увагу, розум,

терпіння.

 

Перевіримо, чи готові ми до подорожі ?

 

1). 3 якою частиною мови ми познайомились на минулому уроці?

 

(Дієсловом).

 

2). Що називається дієсловом?

 

3). Чи потрібні дієслова у нашому мовленні?

 

Прочитаємо текст.

 

Розлилися річки. Затопили низини і луки. Летять і летять з

вирію птахи. Тепле проміння нагріває землю.

 

Визначіть дієслова в тексті і спробуйте прочитати його без

дієслів. Чи можемо ми сказати про що розповідається в тексті. Ні. Отже,

без дієслів речення втрачають зміст і стає незрозумілим наше мовлення.

 

 

III. Повідомлення теми, мети уроку.

 

На нашому уроці ми будемо закріплювати вміння розпізнавати

дієслова в реченнях, попрацюємо над дієсловами-синонімами та

дієсловами-антонімами.

 

 

IV. То ж вирушаємо у подорож.

 

 

I зупинка подорожі "Каліграфічна".

 

 

Каліграфічно записати у зошитах:

 

Т Гр. Ш ев К укр.

 

Тарас Григорович Шевченко - український Кобзар.

 

Вчитель слідкує за осанкою учнів під час письма.

 

 

II зупинка "Казкова"

 

 

Учні слухають казку К.Д.Ушинського

 

Суперечка.

 

Корова, кінь і собака говорять між собою, кого хазяїн більше

любить. Кінь говорить: "Хазяїн більше любить мене. Я йому плуг тягаю,

дрова з лісу вожу. Сам хазяїн на мені в місто їздить.

 

А корова говорить : " Ні, хазяїн більше любить мене. Я всю його

сім'ю молоком годую".

 

Собака як заговорить : "Ні, мене. Я хазяйське добро стережу".

 

Почув чоловік цю суперечку і говорить : "Не сперечайтеся. Всі

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ