UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПовторення вивченого про іменник (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2571
Скачало139
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Повторення вивченого про іменник

 

Мета. Повторити та закріпити раніше вивчений матеріал;

 

закріпити поняття: назви істот і назви неістот, власні і загальні назви,

 

 

рід іменників, змінювання іменників за числами і відмінками;

 

розвивати аналітико - синтетичні вміння учнів, уяву,мислення, пам'ять,

увагу, зв'язне мовлення; прищеплювати культуру мовлення;

 

виховувати інтерес до вивчення мови, позитивні риси характеру,

 

Обладнання: предметні малюнки, сигнальні картки, магнітна дошка,

таблиці, відеозаписи, мультимедійна дошка, ноутбук.

 

Хід уроку:

 

1. Організація класу

 

Створення емоційного настрою:

 

Я всміхнуся сонечку: Я всміхнуся дощику:

 

- Здрастуй, золоте! - Лийся, мов з відра!

 

Я всміхнуся квітоньці - Друзям усміхнуся -

 

Хай вона цвіте! Зичу їм добра!

 

- Сонце зігріває всіх своїми променями, даруючи тепло. А як воно зігріє

нас і наскільки буде щедрим до нас - залежатиме від наших знань та

роботи під час уроку. Кожна ваша відповідь — це окремий промінчик

«Сонечка». Чим більше правильних відповідей, тим і більше промінчиків!

 

2. Оголошення теми і мети уроку

 

- Дорогі діти! Шановні гості! Сьогодні наш урок української мови

присвячений пов¬торенню вивченого про іменник. Проходитиме він

незвичайно. Я пропоную вам зіграти у гру «Що? Де? Коли?». Для цього, як

ви бачите, учні нашого класу поділені на команди знавців української

мови: « Червень », « Помаранч», «Жов тень », « Зелень », « Блакить »,

«Синь», « Бузок ». ( Далі йде представлення командирів груп). Досвідчені

мовознавці нашої школи ставитимуть відеозапитання стосовно іменника, а

учні-знавці мають відповісти на нього теоретично, а також довести свою

обізнаність з даної теми, виконуючи практичні завдання. За кожну

правильну відповідь команді нараховуватиметься очко – Сонячний зай- чик

у вигляді «зірочки», яка кріпитиметься на прапорець кожної з команд. По

мірі опрацювання завдань на нашому «Сонечку» з'являтиметься промінчик.

 

- Отже, починаємо гру! ( Звучить мелодія до гри «Що? Де? Коли?».)

 

3. Хвилинка каліграфії

 

- «Розминка»: Сс Со Сн Сц Се Сонце

 

- Пояснення значення слова «сонце» (пряме значення - назва зірки, назва

предмета неживої природи, переносне - звертання мами до дитини, назва

комахи...)

 

- Сладання речення зі словом «сонце», запис його у зошитах (один учень з

коментарем біля дошки), визначення граматичної основи речення.

 

- Отже, ми з вами таким чином повторили пряме і переносне значення, в

яких можуть вживатися іменники та роль іменників у реченні. Це перший

промінчик - «пряме і переносне значення», а другий - «роль іменника в

реченні»

 

4. Повторення вивченого матеріалу

 

4.1 Повторення поняття «іменник»

 

- Переходимо до опрацювання завдань досвідчених мовознавців нашої школи.

- Що таке іменник? ( Відеозапитання задає директор школи )

 

- Відповіді команд. ( За правильну повну відповідь команді нараховується

очко -«зірочка».)

 

Практичне завдання: записати за 3 хв якомога більше іменників — словнико

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ