UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВідмінювання іменників. Відмінки (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5261
Скачало181
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Відмінювання іменників. Відмінки

 

Мета: розширювати й поглиблювати знання учнів про іменник;формувати

вміння встановлювати зв'язок між словами в реченні;ознайомити з

відмінковими питаннями до іменників – назв істот та неістот; розвивати

вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати мовні явища; виховувати

любов до навчання.

 

Обладнання: таблиці, мультимедійна дошка, проектор.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ ДО УРОКУ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

1. Каліграфічна хвилинка.

 

День – ніч

 

Любов – ненависть

 

Друг – ворог

 

– До якої частини мови належать слова каліграфічної

хвилинки? Доведіть.

 

– Як називаються слова, об’єднані в такі пари, як у

каліграфічній хвилинці. (Антоніми)

 

2. Розумовий штурм.

 

– Яка частина мови називається іменником?

 

– Якого роду бувають іменники? Наведіть приклади.

 

– Чи змінюються іменники за числами? Наведіть приклади.

 

3. Метод «Чотири кути». Робота в групах.

 

Діти поділяються на групи за родами и числами (ч.р.; ж.р.; с.р.; множ.).

 

Кожній групі дається завдання.

 

Завдання. Знайти і виписати іменники, які належать до певної групи.

 

Вила, рушник, малина, листя, капуста, канікули, штани, ведмежа, колосся,

золото, собака, окуляри, адреса, степ, гроші, посуд, озеро, біль,

тополя, земля.

 

4. Робота з деформованим текстом. (Слайд1)

 

 

і, справедливість, ніколи, правда, не зав'януть

 

Батьківщини, і, не гріє, без, сонце.

 

 

(Правда і справедливість ніколи не зав’януть. Без Батьківщини і

сонце не гріє.)

 

—Чи можна кожну із цих груп слів назвати реченням? Чому?

 

—Побудуйте з кожної групи слів речення.

 

—Доведіть, що це речення.

 

—Який висновок можна зробити?

 

—Назвіть у другому реченні сполучення слів, пов'язаних за змістом.

 

Висновок. Група слів тоді стане реченням, коли всі слова будуть

пов'язані за змістом, виражатимуть закінчену думку.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й ЗАВДАНЬ УРОКУ

 

Для зв'язку з іншими словами в реченні іменники змінюються за

відмінками:

 

Побудована школа, біля школи, над школою

 

Сьогодні ми познайомимось з відмінюванням іменників.

 

IV. СПРИЙМАННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

1. Вступне слово вчителя. (Слайд2,3)

 

В українській мові є сім відмінків. Кожний відмінок, крім кличного,

відповідає на певне питання, має своє значення і форму його вираження.

 

 

В українській мові, на відміну від російської, сім відмінків.

 

Називний (хто? що?) — именительный.

 

Родовий (кого? чого?) — родительный.

 

r

 

®

 

м

 

j

 

Давальний (кому? чому?) — дательный.

 

Знахідний (кого? що?) — винительный.

 

Орудний (ким? чим?) — творительный.

 

Місцевий (на (у, по) кому? на чому?) предложный.

 

Кличний — на питання не відповідає.

 

 

 

Кличний відмінок на питання не відповідає і вживається при називанні

предмета в звертанні:

 

Дніпре, чоловіче, друже!

 

 

2.Робота над загадкою. (Слайд4)

 

Червонясту шубу має,

 

По гілках швидко стрибає.

 

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ