.

Марк Твен. «Чудовий маляр» (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
524 6785
Скачать документ

Тема: «Марк Твен. «Чудовий маляр» (Уривок з роману. Пригоди Тома
Сойєра»).

Мета: сформувати в учнів первинні уявлення про особистість видатного
американського письменника; розширити словниковий запас, познайомити з
цікавим уривком з роману М.Твена, впровадити моніторингове опитування
(різні види перевірок); розвивати вміння працювати в групах, працювати з
текстом, вміння визначити зміни настрою головного героя; виховувати
любов до книги і почуття гумору.

Обладнання: на дошці (портрет М. Твена, написана тема (закодована),
девіз уроку, слово та слова на словникову роботу, шкала балів);
мультимедійна система, диск, пліт зі скетчем, штахети, шкала з балами
для кожного, завдання для груп, кольорові фігурки, кашкет, план дій для
штахет Тома Сойєра.

Хід уроку:

І Організація класу: (діти стоять в кругу)

-Добрий день, діти та гості, що завітали до нас на урок!

-Привітаємось з гостями.

-Посміхнемося їм, підморгнемо та пошлемо повітряні поцілунки. Тому що,
наш урок буде пов’язаний з посмішками, радістю та гумором.

-В народі кажуть, що коли людина вміє сміятися над лихом, вміє щиро
радіти життю та бути оптимістом, то в неї прибавляються роки життя.

-Щоб нам краще працювалося скажемо девіз нашого уроку:

«Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати».

II Мовна розминка:

– У нас урок читання, тому почнемо його з мовної розминки .

1. Гра «Доповни речення»

(Том фарбує.

Том фарбує паркан.

Том фарбує великий паркан.)

2. Гра «Точно і швидко» (підібравши до іменників неістоти – іменники
істоти спільнокореневі)

Поезія – поет

Байка – байкар

Казка – казкар

Гумор – гуморист

– Пригадаємо, що таке гумор?

1 учень зачитує визначення про гумор:

( Гумор – це доброзичливо – глузливе ставлення до чого – небудь,
спрямоване не викриття недоліків; здатність зобразити щось у комічному
вигляді.)

– Твори яких українських письменників – гумористів ви читали? ( О. Вишня
«Сорочинський ярмарок», М. Носов «Пригоди Нестайка», В. Нестайко
«Тореадори з Васюківки», П. Глазовий гуморески) (висновок).

– Сьогодні ми з вами будемо працювати в групах» а мені будуть допомагати
такі учні…

– Щоб розділитися на групи вам треба вибрати будь – яку геометричну
фігурку (діти розбирають).

– Сідаємо так

1 група («картузики»)

2 група («відерця»)

3 група («щітки»)

(сіли).

– Сьогодні ми будемо оцінювати себе за моніторинговим оцінюванням. Це
означає, що в нас за певні види роботи будуть виставлятися бали. Ви їх
будете ставити на свої індивідуальні картки, В кінці уроку кожен з вас
підрахує свої бали і ось по цій шкалі поставить собі оцінку за урок.

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку:

-Сьогодні на уроці ми познайомимося із твором «Пригодами Тома Сойєра»,
який написав видатний американський письменник -гуморист Марк Твен
(портрет).

-Назва цього уривку закодована на дошці.

й д о Ч у в и л я м а р

(Чудовий маляр) Роль маляра у творі буде виконувати хлопчик Том Сойєра,
а в нас в класі ним буде…

VІ Ознайомлення з творчим шляхом М. Твена:

– Мені допоможуть мої помічниці, які прочитають повідомлення про автора
цього твору.

1 учень: Марк Твен – справжнє ім’я – Семюел Клеменс. Народився у США, у
провінційному містку Флорида ЗО листопада 1835 року. Невдовзі родина
Клеменсів переїхала до містечка Ганнібал, де пройшли дитячі роки
письменника.

2 учень: Дітей у сім’ї Клеменсів били рідко. І Сем хотів утекти з дому
лише заради пригод. Він був зовсім не схожий на «зразкового хлопчика»,
хоч і мав

?

ae

багато позитивних рис. Сем мав гострий язик і погані манери. Зате писав
він гарно. Мав медаль «Правопис» за гарне письмо.

Вчитель: Після смерті батька він працював там, де платили, найдовше він
працював на кораблі лоцманом. Плавав він по річці Міссісіпі. Там не було
маяків, тому йому доводилося перевіряти глибину річки палкою. Якщо на
палці показувало глибина достатня, то він гукав до капітана: «Відмітка
два» англійською мовою «Марк Твен».

Робота з підручником с. 115

– Діти, ви самостійно опрацюєте що статтю з метою виявити, що ви вже
знали (у), а що нового взнали (+)

(самостійно читають) штахетка

1. Ким працював М. Твен?

2. Яке його справжнє ім’я?

3. Хто головний герой його творів?

4. Які є в нього твори?

V Знайомство з твором:

1. Читання тихо і голосно: штахетка

Заввишки Щохвилини Поллі

Мізерна Забагнеться Джім

Неосяжна Зневажливо Бен Роджерс

Навколишня Глузуватимуть Велика Міссурі

Кепкування

Велика Міссурі

Яру фут

– Які слова незрозумілі?

2. Учні читають:

Ярд – одиниця довжини в англійській системі мір. Дорівнює приблизно 91
см.

Фут – тут: одиниця довжини в англійській системі мір. Дорівнює приблизно
30 см.

3. З’єднати слова по значенню:

Тонкий мотузок отетерів

Не вистачило ладен

Схильний, охочий щось робити забракло

Розгубився, збентежився шворка

4. Читання твору:

– Завдання уважно слухати, щоб визначити хід подій твору ту зміну

настрою головного героя Тома Сойєра.

(Я читаю твір + 2 учнів – помічників) штахетка

– Вам сподобався твір (які почуття викликає?)

– Хто головний герой твору?

– Яке завдання він отримав від тітки Поллі?

– Як змінювався його настрій?

– Читання слів –

натхнення смуток

міркування Настрій Тома милування

радість спокій

5. Завдання в групах: штахетка

1 група ( Виразно прочитати уривок с. 116 «плавання» пароплава)

2 група (Читання «в особах» с. 118 розмову Тома та Бена)

3 група (Показує німу сцену «Том фарбує паркан»)

Групи виступають, а інші їх оцінюють в балах

6. Тестування: штахетка

_1. Коли Том вийшов на вулицю і глянув на паркан, його оповив..,

а) глибокий смуток

б) невимовна радість

в) туман

2. Т. Сойєра життя здавалося безглуздим, а існування – важким тягарем
тому, що….

а) в нього не вистачало часу

б) йому доведеться важко працювати

в) хлопці мали взяти його на рибалку

3. Бен Роджерс удава Із себе:

а) танцюриста

б) співака

в) пароплава

4. Бен «задобрив» Тома:

а) яблуком

б) цукеркою

в) гумкою

5. За що фарбували паркан інші хлопчики?

а) за новий олівець

б) за повітряного змія і пацюка на шворці

в) за саморобний ножик

1 а 16 б – 12

2б 15б – 11

Зв 14б – 10

4а 13б – 9

5б 12б – 8

11б – 7

VI Підсумок уроку.

– Діти, додавайте підрахуйте всі бали на ваших картках

– Книга М Твена «Пригоди Тома Сойєра» набула великої популярності серед
дітей.

Ким стане, як виросте,

Томас Сойєра –

Моряком, педагогом, юристом,

Будівничим, а може артистом?

Годі гадати!

Хіба це важливо?

Я вірю, що Томас мій

Буде щасливим!

Я знаю, що буде він справжнім мужчиною,

Що вийде з нього порядна людина.

Хлопчина, – а вміє любити і дружити

І може добро і зло розсудити!

– Я вам бажаю вирости здоровими, веселими, брати гарну професію, бути
завжди оптимістом, як Том Сойєра.

– Ви певно здогадалися, що робив наш Том ?

– Якщо ви хочете більше дізнатися про пригоди Тома Сойєра прочитайте
книгу.

– В кінці нашого уроку – сюрприз для вас (перегляд уривку фільму).

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
