UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПодорож рідним краєм (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1417
Скачало114
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Подорож рідним краєм.

 

Мета. Розширити знання учнів про Шосткинщину. Удосконалювати вміння

послідовно викладати свої думки. Розвивати читацькі інтереси. Виховувати

любов до рідного краю.

 

Обладнання. Уривки текстів із збірки «Люби і знай свій рідний край»,

відеозображення куточків м. Шостки, посібник «Мій рідний край», картки

для індивідуальної роботи учнів, тематичні словники.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

Слово вчителя.

 

– Дзвоник всім нам дав наказ:

 

До роботи, швидше в клас.

 

Будемо гарно працювати

 

Нові знання здобувати.

 

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

 

– Сьогодні ми з вами спробуємо помандрувати рідним краєм, не виходячи з

класу. На уроці познайомимось з історією походження назв річок, озер

Шосткинщини, завітаємо до найстаріших куточків Шостки, дізнаємося звідки

походить назва нашого міста.

 

Отже, починаємо нашу подорож.

 

ІІІ. Робота з матеріалом уроку.

 

1.Створення проблемної ситуації.

 

– Наша мандрівка розпочнеться лише тоді, коли ми зможемо зайняти місця в

транспорті, яким будемо подорожувати. А щоб це зробити треба відгадати

про що йдеться у пісні, музика якої зараз прозвучить. (Звучить музика до

пісні «Голубий вагон»).

 

– А ще нам треба квитки, щоб сісти в потяг. Квиток дійсний для всієї

групи учнів (5 дітей), якщо ви дасте правильні відповіді на запитання,

які написані на зворотному боці квитка.

 

Робота в групах. Вправа «Акваріум».

 

1-група (1-й квиток)

 

– Як називається місто, в якому ви живете?

 

– В якій області воно розташоване?

 

– Що випускав перший завод в Шостці?

 

2- група (2-й квиток)

 

– Які музеї є в нашому місті?

 

– На гербі якого району Сумської області зображено порохівницю?

 

– Як називається залізнична станція в селищі Вороніж?

 

3-група (3-й квиток)

 

– Де народився тричі Герой Радянського Союзу І.М. Кожедуб?

 

– Через яке село проходили чумаки за сіллю? (Собич)

 

– На якій вулиці розташована наша школа?

 

Після закінчення обговорення питань в кожній групі - відповідь класу на

запитання:

 

– Чи погоджуєтесь ви з думкою групи?

 

– Молодці! Ви отримали квитки. Подорож розпочинається.

 

2. Перша зупинка «Ознайомлення».(Учні працюють в групах.)

 

t

 

Ё

 

Ж

 

??,?на парті фрагменти текстів. Вам потрібно прочитати їх. Перед текстом

спочатку потренуйтесь у читанні колонок слів. Тлумачення малозрозумілих

слів спитайте у сусіда або знайдіть в тематичному словнику. Після того

як прочитаєте тексти, перекажіть їх зміст в групах. Виберіть учня,

котрий буде переказувати текст біля дошки.

 

Давайте пригадаємо правила роботи в групі.

 

– Перед початком роботи оберіть лідера.

 

– Уважно слухайте та читайте завдання.

 

– Говоріть по черзі, не перебивайте один одного.

 

– Працюйте так, щоб не заважати іншим.

 

– Дотримуйтесь правила піднятої руки.

 

(На виконання завдання групам дається 10 хвилин.)

 

1-група

 

Текст «З історії походження назв річок і озер».

 

2- група

 

Текст «Звідки походить назва мого міста».

 

3-група

 

Текст «Завітаймо до найстаріших куточків міста».

 

3.Друга зупинка «Повідомлення».

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ