Тема. “Хочеш бути щасливим, не будь лінивим” 2 клас
Матеріал уроку. Анатолій Григорук “Хочеш бути щасливим, не будь
лінивим”.
Мета. Удосконалювати навички швидкого правильного, виразного читання,
розширювати знання школярів про значення праці в житті; учити визначати
дійових осіб твору, виділяти основну думку, висловлювати своє ставлення
до прочитаного;виховувати любов до праці.
Обладнання. Складова таблиця в зошиті.
Хід уроку
І.Організаційний момент
В школі справу хоч яку
Починаю по дзвінку.
Тож хвилинки не втрачаєм,
Працювати починаєм.
– Як ви думаєте, яким повинен бути наш урок сьогодні…
ІІ. Мовна розминка.
1. Скоромовка.(читання із наголосом на виділені слова)
Уранці Уляна Уласа
Ураз умивать узялася.
Улас утікав, ухилявся:
Учора уже умивався.
Ю.Кругляк
2.Читання чистомовки
Ду – ду-ду, ду-ду-ду!
Грає хлопчик на дуду.
Ді-ді-ді,ді-ді-ді!
Рибка плаває в воді.
Пів –пів-пів, пів-пів-пів!
Синички чути спів.
На-на-на, на-на-на!
Радує нас весна.
– доповніть слова чистомовки «чим радує нас весна?»
3. Гра “Спіймай на гачок”.
— Яке слово відрізняється від інших одним звуком? Спіймайте його на
“гачок”: плесніть в долоні.
Пава-пава-кава-пава-кава-пава-пава.
Карта-карта-парта- карта- карта-варта-карта.
Пити-пити-пити-бити-пити-пити-мити.
Каша-каша-каса-каша-каша-Маша-каша.
4. Розчитування за складовою таблицею в зошиті.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Читання та переказування оповідання В.Струтинського «Сідайте, будь
ласка»
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
1.Складання прислів’я із розрізних слів
Хо чеш бу ти щас лив им, не будь лі ни вим.
— Складіть прислів’я, читаючи склади у вказаному порядку. (Хочеш бути
щасливим, не будь лінивим).
— Як ви розумієте це прислів’я?
2.Гра «Мікрофон»
– Сьогодні ми прочитаємо оповідання, заголовком якого є це прислів’я. Як
ви вважаєте, про що йтиметься в оповіданні?
VI.Опрацювання оповідання А. Григорука “Хочеш бути щасливим, не будь
лінивим”.
1. Слухання оповідання читанням вчителя.
R
h
j
?
I
oe
,VAei^
†
?
ae
??$?2. Перевірка первинного сприймання.
— Як звати хлопчика? Про що його попросила бабуся? Чи виконав її просьбу
Дениско?
3. Словникова робота.
– читання та пояснення слів
Гречаних загайна копітка
Буряну абияк недбало
Ввечері загадала маленькі
Непотріб манюні камінці
– діти читають слова окремо з кожної колонки, а тоді поєднують слово з
відповідним поясненням у правій колонці.
Загадала недбало
загайна маленькі
абияк дала завдання, попросила
манюні копітка
4.Читання оповідання «Буксиром» за вчителем.
5.Читання оповідання учнями «Ланцюжком»
– Хто попросив Дениска про допомогу?
– Навіщо слід було перебирати гречані крупи?.
— Чи старанно виконав Денис доручення бабусі? Прочитайте.
— До чого привели його лінощі?
— Прочитайте, як оцінили вчинок хлопчика його рідні. Що цікавого ви
помітили у їхніх словах?
— Чи зрозумів Дениско свою провину? Доведіть словами тексту.
6.Гра «Квітка»
Читає той учень, на парту якого впала квітка
7. Вправи на розвиток швидкості читання.
а) Гра “Кидок-засічка”: читання першого абзацу тричі по 30 с.
б) Гра “Хто так говорив?”
Учитель називає слова автора, а діти відшукують у тексті слова героя і
читають так, як вказано у творі.
“… як підскочить …” (“Ой! Що ви мені підсунули!” )
“… підтакнув тато.”
“… з докором сказала …”
“… не втримавшись, докинув і своє слово…”
“… посміхнулася мама.”
“… винувато закліпав очима.”
8. Визначення головної думки.
— Що висміяв автор у оповіданні? Чи хочете ви бути схожими на Дениска?
Чому?
9. Робота у зошитах.
VII. Підсумок уроку.
– Чого навчило вас оповідання?
– Що ми поповнили з вами на сьогоднішньому уроці?
(свої знання)
– Чим, якими методами?
(складання павутинки)
ЗНАННЯ
– ви всі плідно працювали, вмієте помічати чудове і незвичайне, працю і
лінь навколо себе. Здобувайте і надалі знання із мудрих і повчальних
оповідань!
VIII. Домашнє завдання.
Читати та переказувати оповідання
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter