UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваСпоріднені слова. Корінь слова (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось9089
Скачало164
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Споріднені слова. Корінь слова.

 

Мета: Поглибити знання дітей про істотні ознаки споріднених слів.

Навчити розрізняти однозвучні корені, але різні за значенням.

Удосконалювати вміння добирати спільнокореневі слова - різні частини

мови - та виділяти в них корінь. Розвивати вміння аналізувати,

порівнювати, узагальнювати. Виховувати любов до праці.

 

Обладнання: Ілюстрація до казки "Корінь".

 

Хід уроку

 

I. Організація класу

 

Вивчаймо мову - українську-

 

Дзвінкоголосу, ніжну, чарівну.

 

Прекрасну, милу і чудову.

 

Як материнську пісню колискову.

 

II. Хвилинка каліграфії.

 

Хмароньки - хмаринки,

 

химерні - волохаті.

 

Вмостились на хвилинку

 

у хлопчика на хаті.

 

(х,ох, ах, хмаринка)

 

- Які споріднені слова є в цій скоромовці?

 

- Доберіть ще свої слова - родичі.

 

(Хмароньки, хмаринки, хмари, хмарність, захмарилося, хмарний,

похмарується...)

 

III. Перевірка домашнього завдання

 

Впр. 208 . (Пояснюють слова, вжиті в переносному значенні, визначають

головні члени речення, встановлюють зв’язок між іншими членами речення.

Знаходять споріднені до слова дощ.)

 

Гра "Сходинки слів"

 

л і с

 

л і с

 

л і с

 

л і с

 

л і с

 

д о щ

 

д о щ

 

д о щ

 

д о щ

 

д о щ

 

(Під час гри діти повторюють частини мови, будову слова, вводять слова

в речення і визначають граматичну основу).

 

IV. Вивчення нового матеріалу

 

1. Повідомлення теми уроку

 

- Сьогодні на уроці ми продовжимо добирати споріднені слова, визначати

в них спільну частину. Більше дізнаємося про корінь.

 

2. Засвоєння поняття "корінь"

 

Багато тисяч назад жив - був корінь "Літ". Знайшли його люди і почали

думати, що з ним робити, а корінь і каже:

 

- Посадіть мене і я розростусь у велике красиве дерево.

 

Посадили люди корінь "Літ" і став він рости.

 

Спочатку один паросток пустив, потім другий, третій... Багато паростків

появилося від слова "Літ". Всі вони на корінь подібні і своє щось в

кожному є. (На дошці вивішую малюнок).

 

Ось яке дерево виросло. Подивились люди порівняли і побачили, що у всіх

одна спільна частина "літ".

 

 

4

 

b

 

ћ

 

а

 

 

L

 

z

 

Ф

 

З того часу почали люди спільну частину споріднених слів називати

коренем. І правильно вирішили: від неї, як і від кореня дерева,

утворюються нові споріднені слова.

 

3. Вивчення правила с.92.

 

Впр. 210.

 

Фізкультхвилинка

 

Гарно працювали.

 

Тепер дружно встали.

 

Руками помахали.

 

Ніжки попіднімали.

 

Голівками покрутили.

 

Очима поморгали.

 

Язики сховали.

 

За парти повсідались

 

І казку слухати приготуватись.

 

VII. Робота над однозвучними коренями, різними за значеннями

 

1. Казка "Родичі"

 

Йшли якось стежкою гусак, гуска й гусенята. А на зустріч їм повзла

гусінь.

 

- Ви хто такі ? - запитала гусінь

 

- Я гусак, це гуска, а то наші гусенята, - ввічливо відповів гусак.

 

- А ти хто?

 

- А я ваша тітка, - похвалила гусінь. Гуси ображено заґелґотіли.

 

- Чи зрозуміли ви, чому образились гуси?

 

- Що ж вийшло насправді?

 

( В словах гуси і гусінь однаково звучать корені, але вони мають різне

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ