UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПоняття про основу слова (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2650
Скачало110
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Поняття про основу слова.

 

Мета:Формувати у дітей поняття "основа слова". Вчити знаходити основу.

Закріпити алгоритми визначення закінчення. Розвивати увагу та уяву.

Виховувати любов до рідного краю.

 

Обладнання: Малюнок "У класі", таблички - алгоритми для повторення

вивченого та пояснення нового матеріалу.

 

ХІД УРОКУ.

 

I. Організація класу

 

- Сьогодні ми продовжуємо працювати дружно, плідно протягом всього

уроку.

 

Щоб вивчити на відмінно мову рідного народу.

 

II. Перевірка домашнього завдання

 

- А мова українська надзвичайно гарна, милозвучна, багата на образні

вислови, порівняння.

 

- Один і той же предмет, дію або ознаку можна назвати кількома словами.

Подивіться, будь ласка, у вікно. Що там відбувається?

 

(Йде перший сніг.)

 

- Як по-іншому можна про це сказати? (Падає сніг, летить сніг, кружляють

сніжинки,...)

 

- А тепер подивіться на дошку. Хто зображений на малюнку?

 

- Уявіть, що ви складаєте оповідання за цим малюнком. Якими

 

словами можна замінити слово учні?

 

(діти, школярі, хлопчики і дівчатка, малята)

 

- Як називаються ці слова? (синоніми)

 

- Для чого вони вживаються?

 

- Є в нашій мові і слова, які мають відразу кілька значень.

 

- 3 яким багатозначним словом працювали дома? (впр .198 завд. 4)

 

-Зачитайте речення, в якому слово хліб називало б зерно.

 

... вживалося б в значенні колосся.

 

... означало б хлібні вироби, (діти зачитують речення із зошитів. Одні

визначають головні члени речення. Інші - характеризують речення за метою

висловлення та за інтонацією, встановлюють письмовий зв'язок між

словами. Всі відповіді аналізуються і оцінюються).

 

III. Хвилинка каліграфії

 

- Запишіть каліграфічно у своїх зошитах б хл хліб

 

- Поставте питання до слова хліб. Яка це частина мови?

 

- Підберіть прикметники до цього слова. Хліб (який?)...

 

- Складіть спонукальне речення зі словом хліб.

 

- Чому ж хліб треба цінувати і берегти? (міркування дітей)

 

IV. Відпрацювання алгоритму визначення закінчення слова

 

- Підберіть синоніми до слова хліб.

 

(буханець, хлібина)

 

- Визначимо закінчення в останньому слові.

 

- Як визначити закінчення? За якими правилами?

 

1. Треба прочитати слово.

 

2. Змінити його за питаннями

 

3. Виділити змінну частину (закінчення).

 

- Слова ми змінюємо за питаннями:

 

Хто? Що? Книга

 

Кого? Чого? Книги

 

Кому? Чому? Книзі

 

Кого? Що? Книгу

 

Ким? Чим? Книгою

 

На кому? На чому? У книзі

 

(За таким зразком діти визначають закінчення у словах впр.199)

 

- Що таке закінчення?

 

- Для чого воно служить?

 

V. Проблемна ситуація

 

Гра. "Відгадай слово"

 

(

 

ѕ

 

- Я вигадала слово, яке закінчується на -а. Спробуйте його вгадати.(діти

роблять кілька спроб.)

 

- Чи легко впізнати слово за закінченням?

 

(Ні, тому, що слів з таким закінченням багато.)

 

- Продовжуємо гру.

 

(Піднімаю таблицю, на якій написано дружб)

 

- Впізнали, що це за слово? Давайте позмінюємо його за питаннями.

 

- Чи змінилась частина слова дружб- ?

 

- Значить, закінчення - змінна частина слова.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ