UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗв\'язок дій додавання і віднімання. Складання і читання прикладів на додавання і віднімання. Написання чисел (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2714
Скачало169
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Зв'язок дій додавання і віднімання. Складання і читання прикладів

на додавання і віднімання. Написання чисел.

 

Мета: на основі розгляду малюнків і дидактичних ігор розкрити зміст дій

додавання та віднімання; вчити використовувати зв'язок між додаванням та

відніманням під час розв'язування прикладів; закріплювати знання про

склад чисел; розвивати логічне мислення, пізнавальні здібності учнів;

виховувати активність, прищеплювати любов до математики.

 

Обладнання: потяг (малюнок), назви станцій, Золота рибка, квитки на

потяг,картки-доміно, предметні малюнки,геометричні фігури.

 

Хід уроку.

 

І.Орг. момент.

 

Вже дзвінок нам дав сигнал Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

 

2.    Оголошення теми і мети уроку.

 

- Сьогодні на уроці ми помандруємо на чарівному потязі

„Математика",будемо розв'язувати приклади на додавання і віднімання в

межах 10,повторимо, як пов'язані між собою дії додавання та віднімання.

 

3. Основна частина-подорож.

 

І.-Нас потяг швиденько до цілі домчить,Але що трапилося ? Де поділися

вагони? Хто їх познімав з коліс? Хто ж нам допоможе? Хто поставить

вагони по порядку за паровозом від 1 до 10?

 

- Молодці! Ви швидко впорались із цим завданням. Наш потяг незвичайний.

Щоб зайняти в ньому своє місце, необхідно правильно розв'язати приклад,

написаний на квитку.

 

8-5 4+3 3+6 2+4

 

10-5 8-4 1+6 8-2

 

9-4 5+3 1+5 3+2

 

9-5 10-2 6+3 4+4

 

 

 

2. Щоб успішно подорожувати Треба усний рахунок розпочати.  

 

А) Фронтальне опитування.

 

- Назвіть числа від 1 до 10;

 

- від 10до 1.

 

- Назвіть число, яке передує числу 8;

 

- Назвіть сусідів числа 9.

 

- Як отримати число, наступне за числом 6?

 

- Назвіть, з яких двох менших чисел складається число 9? 10?

 

- До числа 6 додайте 1. Більше чи менше отримали?

 

- Як називається кожне число у прикладі: 8+2=10?

 

Б) Складання прикладів за малюнками доміно та їх розв'язання.

 

 

 

3.                              Перша  зупинка-,, Пізнавальна".

 

-      Поки ми усно рахували, наш потяг прибув на зупинку „

Пізнавальна". Навкруги - чудова галявина. Скоро зима і лісові звірята

почали готуватися до неї.

 

( Робота з демонстраційним матеріалом).

 

-      Білочка зібрала гриби і горішки. ( на дошці предметні малюнки: (

5 грибочків і 1 горішок),

 

- Скільки грибочків зібрала білочка?

 

-   Скільки горішків?

 

-   Який приклад треба скласти, щоб дізнатись, скільки всього грибів і

горіхів зібрала білочка? Запишемо приклад: (5+1= 6).

 

- Як називається кожне число у прикладі на додавання?

 

- Горішок білочка віддала сусідові. Який приклад можна скласти? (6-1=5),

 

- Прочитайте його, називаючи числа так, як у прикладі на додавання. (Від

 

суми 6 відняли другий доданок 1, одержали другий доданок 5).

 

Аналогічно складають і читають приклад: 6-5=1.

 

- Прочитайте всі приклади, які ми записали.

 

- Чим вони подібні? Чим різняться?

 

ђ

 

 

¦

 

Ё

 

~

 

Ђ

 

 

Ђ

 

И

 

?????????$??Ae?Ђ

 

 

Њ

 

Ж

 

И

 

??Ae?Як ми їх складали? ( Спочатку складали приклади на додавання, а

потім на віднімання).

 

-   отже, якщо від суми відняти один з доданків, дістанемо другий

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ