.

Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
138 1598
Скачать документ

Тема: Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

Мета: Ознайомити учнів зі способами додавання двоцифрових чисел без
переходу через десяток. Продовжувати роботу над розв’язуванням задач та
прикладів.

Розвивати спостережливість, увагу, мислення.

Виховувати почуття дружби, товариськості, почуття відповідальності за
інших.

Методично – дидактичне забезпечення: макет космічного корабля, карта
подорожі, таблиці, перфокартки, малюнки фантастичних істот , полотно для
складання пазлів, числовий лабіринт.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

Вступне слово вчителя:

– Добрий день, мої хороші

Хлопчики й дівчатка!

Я вітаю вас усіх

На уроці математики.

Ми відправимось сьогодні

В подорож незвичну:

Подорож космічну і математичну.

Щоб відправитись в політ –

Нам потрібен зореліт.

Зореліт цей незвичайний,

Він чарівний і навчальний.

(Демонструється макет корабля)

Зореліт в далекі мандри

Летіть не може без команди.

То ж поділим учнів наших

На космічні екіпажі.

В нашім класі три ряди,

То й екіпажів буде три.

Полетять сьогодні разом

Всі космічні екіпажі.

А в польоті видно буде,

Хто титул кращого здобуде:

Справжнього космічного – екіпажу

МАТЕМАТИТЧНОГО!!!

Переможця визначимо

За кількістю зірок,

Що отримають команди

За цілий урок.

Для продовження розмови

Перейдемо на звичну мову.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. – Отже, діти, є у нас корабель, є команди, умови
польоту вам відомі. Перед вами лежать бортові журнали, так ми сьогодні
будемо називати наші зошити. Запишіть в них число, класна робота, щоб
надалі ви могли в них занотовувати все необхідне.

2. – А тепер нам необхідно обрати капітанів. Капітаном
стане той, хто скоріше і правильно визначить курс корабля. Для цього
потрібно обчислити вирази.

(Демонструється таблиця з виразами)

40- 3= 37 64-4=60

60+20= 80 50+8=58

75-5=70 43-3=40

– Хто скоріше обчислить, той піднімає руку, у свої бортжурнали записати
лише відповіді. За правильні відповіді члени команд отримують зірочки.

3. Курс корабля визначено, капітанів обрано. Тепер потрібно прочитати
назву корабля. Запрошуються капітани. Демонструється таблиця з
математичними виразами .Вчитель пропонує картки з відповідями. На
зворотному боці кожної картки – буква. Якщо ви вірно обчислите вирази і
складете букви, то у вас вийде слово – назва корабля.

(10-6)+9=13 П

(7+3)+4=14 І

9-5 +8=12 Ф

9+6-5=10 А

20+4+5=29 Г

(7+5)-8=4 О

9+(3+6)=18 Р

– Поки капітани складають назву ракети, вчитель пропонує членам екіпажів
завдання.

– Зменшити на 30

40,90,30,50.60.

Хто першим запише відповіді, отримує зірочку.

– Отже, наш зореліт називається «Піфагор». А знаєте чому,діти? Піфагор –
древній математик. Він склав таблицю множення, з якою і ми з вами
незабаром познайомимось. Її так і називають таблиця Піфагора.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Вчитель знайомить дітей з картою польоту.

Маршрут: 1. Планета вивчення нового матеріалу.

2. Порт Обчислень.

3. Порт Задачний.

4. Станція порівнянь.

5. Порт Геометричний.

6. Планета Арифметика.

– У Космосі все може трапитись. То ж будьте готові до несподіванок.

– Нарешті вже зореліт

Відправляється в політ.

Всі готові? Молодці!

Пристебніть ремінці !

– Порахуємо 2 до 20 : 2,4.6.8,10.12,14,16.18.20.

– СТАРТ!!!!!!!!!!!!!

Зореліт у Космосі, встановлюємо зв’язок з екіпажами.

f

?

Ue

(Усний рахунок)

Екіпаж 1. Прийом!!! (20+10; 30+40; 50+50)

Екіпаж 2. Ви мене чуєте?(10+10; 20+20; 70+20)

Екіпаж 3. На зв’язок!!! (90+10; 80+20;60+30)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1.Тримаємо курс на Планету вивчення нового матеріалу.

2. Пояснення нового матеріалу.

24+73=20+4+70+3

20+70=90

4+3=7, отже 90+7=97

3. Робота з підручником:

№343 (усно), № 345 – на дошці і в зошитах з усним коментуванням.

4. Ознайомлення з правилом додавання двоцифрових чисел.

Послання жителів Планети.(діти читають хором).

6. Міжзоряний порт Обчислень.

Тут розташований Міжпланетний обчислювальний центр.

5. Перевірка обчислювальних навичок.

– У нас на шляху перешкоди. До нас наближається невідомий Метеорит,
на ньому якісь загадкові істоти. Вони просять про допомогу. Якщо ми їм
допоможемо, то вони зможуть повернутися на свою планету .На дошці
прикріплені малюнки космічних істот з прикладами.

Кращі учні отримують зірочки.

Завдання №346 – за варіантами.

7. Астероїд цікавих задач.

1. Стоячи на терезах двома ногами, гуска важить 4 кг. Скільки
важитиме гуска, коли підніме одну ногу?

2. П’ятеро братів мають по одній сестрі кожен. Скільки дітей у
цій родині?

3. Вісім яєць вариться 4 хв., скільки вариться кожне?

4. Що більше: дві трійки чи три двійки ?

8. Порт Задачний.

Задача № 348 ( біля дошки).

9. Фізкультхвилинка під музику .

– Нам знову перешкоджають. Кругом корабля якісь танцюючі
об’єкти, лунає музика.

Ми потрапили на якесь зоряне свято. То ж давайте вийдемо у
відкритий Космос і трохи відпочинемо.

10. Станція Порівнянь.

1. Робота в групах.

Капітани роздають членам своїх команд перфокартки –
ракети.

17* 9+8

13-5 * 8+3

16-7 *8

19 * 9+9

16+1 * 7+7

Замість зірочок поставити знаки

VІІ. Робота з геометричним матеріалом.

1. Зірочка Геометрон.

– Наш курс проляже через маленьку зірочку Геометрон. Тут живуть маленькі
геометрончики. Вони запропонували таке завдання : зафарбувати трикутники
червоним кольором, а всі інші фігури – синім. Дізнаємося, який бал
найбільше полюбляють юні жителі цієї зірочки.

2. Геометричний Порт.

– Накресліть у своїх бортжурналах відрізок завдовжки 1 дм 2 см.

VІІІ. Закріплення вивченого.

1. Робота з числовим лабіринтом.

– У нас знову неприємності. Наш зореліт оточили космічні пірати. Ми
потрапили до космічної в’язниці. Звідси лише один вихід – через числовий
лабіринт.

ІX. Підсумок уроку.

1. Зустріч на Планеті Арифметика.

Дітей зустрічає дівчинка у костюмі космічної королеви.

2. Вручення медалей «Кращий космічний математик».

– За кількістю отриманих зірочок, визначається кращий екіпаж. Королева
вручає членам цього екіпажу медалі, а всім іншим – солодкі льодяники у
формі зірочок.

3. Заключне слово вчителя.

– Дякую всім за увагу,

За кмітливість, за старання,

За дзвінкий веселий сміх.

За азарт цього змагання,

Що успіхи приніс для всіх!

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
