Тема : Іменники у давальному і місцевому відмінках 1 відміни.
Мета : формувати вміння правильно вживати закінчення іменників у
Давальному і Місцевому відмінках;
Розвивати мовлення і мислення школярів, увагу;
Збагачувати словниковий запас;
Дбати про чистоту та охайність письма.
Обладнання : таблиця відмінювання іменників у Давальному і Місцевому
відмінках.
ХІД УРОКУ
Організація класу.
– доброго дня ,діти. На який урок ми з вами зібралися? Що ви
чекаєте від нього?
Учні висловлюють свої думки-сподівання.
-У мене діточки –
як ті квіточки.
Всі гарненькі, чепурненькі
Й до роботи беручкі.
Починаймо працювати,
Ви у мене молодці,
Мови рідної знавці.
Актуалізація опорних знань.
Бесіда.
– Яка частина мови називається іменником?
– Як змінюються іменники?
– Які іменники належать до 1,2,3,4 відмін?
Учні пригадують правила , наводять приклади.
Відгадування загадки
У садах, гаях гуляє
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості.
(Осінь)
– До якої частини мови належить слово Осінь? Доведіть свою
думку.
– З ким ми порівнюємо осінь? Як ми ще її називаємо? (Осінь –
тітонька, чарівниця, хазяйка, господиня)
Хвилинка каліграфії.
Каліграфічно написати з’єднання літер л пад он лис д то ст.
Утворити з цих з’єднань слово (ЛИСТОПАД)
Словникова робота.
Лексичне значення слова листопад
Учні роблять повідомлення.
1-й учень. Опадання листя восени
2-й учень. Одинадцятий місяць календарного року, третій місяць осені,
падолист.
Утворити зі слів речення, записати. Визначити закінчення іменників, їх
відмінок.
Землю, листопад, листям, а, стелить, грудень –снігом.
Індивідуальна робота з картками (двоє учнів працюють біля дошки).
Завдання.
1.випиши слова у 4 стовпчика за відмінами Осінь, листопад, пташка,
поле, радість, ім’я, земля, дощ, злива. Із виділеними словами склади
речення.
2. подані іменники запиши у множині. Дерево -… , кущ -…, птах -…,
комаха -…, дощ -…,ліс -…, звір -…, місяць -…,тополя -… .
3. відгадай загадку , зміни слово-відгадку за відмінками.
Розпустила крила і сонце закрила. (Хмара)
Фізкультхвилинка.
Повідомлення теми і завдань уроку.
– На уроці ми будемо вивчати нові граматичні поняття й
намагатимемося красиво говорити, бо щоб красиво говорити, треба
говорити.
– А щоб дізнатися, іменники якого роду ми будемо відмінювати,
розв’яжіть кросворд.(Кросворд намальовано на дошці).
С И Н И Ц Я
О
–
0
I
I
:
Bb?Ai
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter