.

Іменники у давальному і місцевому відмінках 1 відміни (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
124 2093
Скачать документ

Тема : Іменники  у давальному і місцевому відмінках 1 відміни.

Мета : формувати вміння правильно вживати закінчення іменників у
Давальному і Місцевому відмінках;

Розвивати мовлення і мислення школярів, увагу;

Збагачувати словниковий запас;

Дбати про чистоту та охайність письма.

Обладнання : таблиця відмінювання іменників у Давальному і Місцевому 
відмінках.

 

 

ХІД УРОКУ

     Організація класу.

–         доброго дня ,діти. На який урок ми з вами зібралися? Що  ви
чекаєте від нього?

Учні висловлюють свої думки-сподівання.

-У мене діточки –

як ті квіточки.

Всі гарненькі, чепурненькі

Й до роботи беручкі.

Починаймо працювати,

Ви у мене молодці,

Мови рідної знавці.

Актуалізація  опорних знань.

Бесіда.

–         Яка частина мови називається іменником?

–         Як змінюються іменники?

–         Які іменники належать до 1,2,3,4 відмін?

Учні пригадують правила , наводять приклади.

Відгадування загадки

У садах, гаях гуляє

Жовті шати одягає,

Золотисту стелить постіль –

Жде сестрицю білу в гості.

                                        (Осінь)

–         До якої частини мови належить слово Осінь? Доведіть свою
думку.

–         З ким ми порівнюємо осінь? Як ми ще її називаємо? (Осінь –
тітонька, чарівниця, хазяйка, господиня)

Хвилинка каліграфії.

Каліграфічно написати з’єднання літер   л пад он лис д то ст.

Утворити з цих з’єднань слово (ЛИСТОПАД)

Словникова робота.

Лексичне значення слова листопад

Учні роблять повідомлення.

1-й учень. Опадання листя восени

2-й учень. Одинадцятий місяць календарного року, третій місяць осені,
падолист.

Утворити зі слів речення, записати. Визначити закінчення іменників, їх
відмінок.

Землю, листопад, листям, а, стелить, грудень –снігом.

Індивідуальна робота з картками (двоє учнів працюють   біля дошки).

Завдання.

1.випиши слова у 4 стовпчика за відмінами  Осінь, листопад, пташка,
поле, радість, ім’я, земля, дощ, злива. Із виділеними словами склади
речення.

2. подані іменники запиши у множині. Дерево  -… , кущ -…, птах -…,
комаха -…, дощ -…,ліс -…, звір -…, місяць -…,тополя -… .

3. відгадай загадку , зміни слово-відгадку за відмінками.

Розпустила крила і сонце закрила. (Хмара)

Фізкультхвилинка.

 

Повідомлення теми і завдань уроку.

–         На уроці ми будемо вивчати  нові граматичні поняття й
намагатимемося красиво говорити, бо щоб красиво говорити, треба
говорити.

–         А щоб дізнатися, іменники якого роду ми будемо відмінювати,
розв’яжіть кросворд.(Кросворд намальовано на дошці).

 

                  С     И    Н    И    Ц    Я

                  О

0

I

I

:

Bb?Ai

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
