UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗвуки [ д ], [ д’], буква «де» (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось945
Скачало102
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Звуки [ д ], [ д’], буква «де».

 

Мета: ознайомитися з новою буквою, вчитися читати з нею склади, слова;

розвивати зв’язне мовлення, фонетичний слух, аналітичні вміння;

виховувати повагу до праці, викликати інтерес , захоплення до читання.

 

Хід уроку:

 

І. Актуалізація опорних знань.

 

1) Що ми знаємо про звуки.

 

- Сьогодні я принесла на урок чарівну скриньку. Вона замкнена. Щоб

її відчинити, треба відповісти на 6 запитань. Я вважаю, що ви з цим

впораєтесь.

 

1. Які бувають звуки ? (мовні і немовні )

 

2. Які це, немовні звуки? ( стук, плескання в долоні та ін. )

 

3. Назвіть мовні звуки. ([ а ], [ о ], [ д ], [ р ] та ін. )

 

4. На які дві групи поділяються мовні звуки ? ( голосні та приголосні )

 

5. Скільки в українській мові голосних звуків, назвіть їх. ( 6: [ а ],

[ о ], [ у ], [ и ], [ і ], [ е ] )

 

6. Як позначаються звуки на письмі ? ( буквами )

 

- Нарешті скринька відчинилась. Вона пропонує нам спробувати себе в

різних якостях. Спочатку ми будемо науковцями, професорами та

академіками, які ведуть наукові спори, дискусії. ( Достаю із скриньки

окуляри та словник).

 

2) Гра « Давайте сперечатися».

 

- Я буду щось стверджувати, а ви, якщо згодні – піднімаєте зелену

сигнальну картку, а якщо ні – червону.

 

Я стверджую, що :

 

- в слові «сіль» 4 звуки. Так чи ні? ( ні, 3 звуки );

 

- в слові «стіл» останній звук [ т ] ( ні, [ л ] );

 

- в слові «лось» є м’ який приголосний звук ( так, [ с’ ] );

 

- в слові «школа» 3 голосних звука ( ні, 2 –[ о ], [ а ] );

 

- в слові «тінь» перший звук [ т ] ( ні, [ т’] ).

 

3) Повторення вивчених букв.

 

- А ось я знайшла в скриньці перо та аркуш паперу. На деякий час ми

перетворимося в поетів. Але спочатку повторимо букви, які ми вже

вивчили.

 

( Діти показують букви, а весь клас їх називає)

 

- Отже, складаємо вірші, підбираємо риму:

 

ЛО – ЛО – ЛО – їдемо в село,

 

ЛА – ЛА – ЛА – молоко пила,

 

ЛУ – ЛУ – ЛУ – купили там пилу,

 

ЛИ – ЛИ – ЛИ – помили там поли,

 

ЛІ –ЛІ –ЛІ – побували у селі.

 

 

НА –НА – НА – бачу сірого слона,

 

ш

 

H

 

Ъ

 

НО – НО – НО – довгий хобот у нього,

 

НУ – НУ – НУ – яблука даю слону,

 

НИ – НИ – НИ – люблять яблука слони,

 

НІ – НІ – НІ – дайте яблук і мені.

 

 

4) Гра «Фотооко».

 

- Молодці! А я повертаюся до чарівної скриньки. Вона пропонує нам

спробувати професію фотографа ( дістаю зі скриньки фотоапарат ). За

короткий проміжок часу треба прочитати слово, запам’ятати

(«сфотографувати» ) його і записати без помилок, тобто зробити

«фотографію». ( На картках слова: лапа, вікно, ворота. )

 

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

1) Знайомство з новою буквою.

 

- А тепер ми перетворимося у великих детективів (дістаю із скриньки

люльку і лупу ). Нам треба розшифрувати повідомлення. Але спочатку треба

знайти зниклу букву.

 

ИТІ.

 

АН

 

ІРОМ

 

- У нас є анонімна записка із пропущеними звуками:

 

*ощик, *ощик, постривай!

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ