UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУзагальнюючий урок з теми «Прикметник» (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3211
Скачало120
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Узагальнюючий урок з теми «Прикметник»

 

Мета:узагальнити і систематизувати знання з теми; продовжити роботу над

граматичним та лексичним значенням прикметника; розвивати вміння

аналізувати, порівнювати, зіставляти, узагальнювати, робити висновки.

Формувати різнобічні уявлення про Україну. Виховувати активну

громадянську позицію, почуття любові та поваги до своєї Батьківщини,

почуття патріотизму.

 

Хід уроку

 

I.Мотивація навчальної діяльності учнів.

 

На землі великій є одна країна:

 

Гарна, неповторна, красна, як калина.

 

І живуть тут люди добрі, працьовиті

 

І, скажу по правді, ще й талановиті.

 

Землю засівають і пісень співають,

 

На бандурах грають і вірші складають.

 

- Що це за країна? Які слова допомогли вам це з`ясувати?

 

- Які слова підібрав поет для того, щоб описати Батьківщину?

 

- До якої частини мови вони належать?

 

II.Повідомлення теми і задач уроку.

 

- Сьогодні ми будемо працювати над темою

«Прикметник»,використовуючи знання, набуті на уроках з громадянської

освіти, а саме, з теми «Україна – наша Батьківщина».

 

- Що ви очікуєте від уроку?(Здобути нові знання,

почути щось цікаве, поділитися своїми знаннями, отримати гарні оцінки).

 

III.Хвилинка каліграфії.

 

Б ь к а т і щ в и а н

 

- З букв складіть і запишіть слово, зробіть звуковий аналіз.

 

- Згадайте прислів`я про Батьківщину. Запишіть таке, яке містить у собі

прикметник.

 

IY. Актуалізація знань зтеми.

 

Дидактична гра «Збери віночок».

 

- Що знаєте про віночок? (Український віночок –

народний символ українців. Український віночок – не просто краса, а й

оберіг, «знахар душі», бо в ньому є така чаклунська сила, що болі

знімає, волосся береже. Віночок вити – життя любити.)

 

- Складемо віночок-схему і згадаємо все, що знаємо

про прикметник.

 

- На які питання відповідає? Що виражає?

 

- Згадайте. Які групи прикметників виділяли за

лексичним значенням?

 

- Що таке антоніми? Синоніми? Омоніми? Прикметники

мають пряме значення, або можуть вживатися в переносному значенні.

(Діти відповідають на запитання вчителя і наводять приклади. Одночасно

на дошці з`являються квіти-схеми для віночка.)

 

- Крім лексичного значення прикметники мають

граматичне значення.

 

- Як змінюється прикметник? (За родами – в однині,

відмінками, числами). На дошці з`являються стрічки-схеми з надписами

граматичних ознак прикметника,а також синтаксичного.

 

IY.Вправи над лексичним значенням прикметників.

 

*

 

>

 

ђ

 

Р

 

@

 

І

 

-З віршика, який звучав на початку уроку, випишіть прикметники, які

характеризують Україну.(Україна яка? – гарна, неповторна, красна, як

калина.)

 

- Яка наша Батьківщина за розміром? Доберіть синоніми, антоніми.(Велика,

безкрая, безмежна – маленька.)

 

- А ще яка Батьківщина? (Самостійна, незалежна – залежна;

 

рідна, мила, отча – чужа;

 

багата, заможна, квітуча – бідна, знедолена.)

 

- Які прикметники обрали для характеристики

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ