.

Правила безпечного поводження з газом та газовими приладами (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
185 3873
Скачать документ

Тема. Правила безпечного поводження з газом та газовими приладами.

Мета. Ознайомити учнів з правилами безпечного користування побутовими
газовими приладами. Вчити дітей діяти у разі виявлення запаху газу.
Розвивати логічне мислення. Виховувати любов до життя, почуття
самозбереження.

Обладнання. Ілюстрації, презентація, картки.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Загадка.

Що зараз майже в кожнім домі

Є необхідним, безперечно,

Бо варить їжу всім без втоми?

Хоч він – отруйний, небезпечний,

Ним користуємось щораз…

Вже здогадалися? Це … (газ). (Слайд)

2. Гра «Мікрофон».

– Що тобі відомо про газ?

( Дитина кореспондент бере інтерв’ю у однокласників.)

3. «Мозковий штурм»

– Яке паливо використовується у ваших оселях?

– Чому люди найбільше використовують газ?

– В якому стані буває газ?

– Як газ потрапляє в нашу оселю?

– Як виявити запах газ?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Робота в групах.

– Діти допоможіть Наталці прийняти правильне рішення.

«Наталка повернулась зі школи, але вдома мами не було. На плиті стояла
каструля з холодним супом.»

– Що робити?

– Їсти суп холодним?

– Зовсім його не їсти?

– Підігріти страву на плиті?

(Діти обговорюють та висловлюють свою позицію.)

– А чи вмієте ви користуватись газовими приладами?

Отже сьогодні ми ознайомимось, або закріпимо правила користування
побутовими газовими приладами.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

(Слайд)

Газ – це легкозаймиста речовина. Від найменшої іскринки він вмить
займається і починає горіти. Він невидимий, але має специфічний запах.
Заповнивши приміщення, газ може вибухнути. Газ отруйний. Дихати ним
навіть незначний час небезпечно для життя.

Газ, який використовується у побуті і приносить людині стільки
користі, може стати і ворогом. Ворогом газ стає тоді, коли ми
неправильно ним користуємося.

– Серед поданої побутової техніки знайдіть ту що працює від
газу. (Слайд)

(Пральна машина, холодильник, праска, газова плита, вентилятор.).

– Кого батьки вчили та кому дозволяють користуватись газовими
приладами?

У багатьох квартирах є газова плита. Нею потрібно вміти користува- тися.
Навчатися робити це потрібно у присутності дорослих.

Правила користування газовою плитою:

1.Розгляньте будову газової плити з чого вона складається.(Діти
розглядають малюнки та називають деталі.) (Слайд)

2. Порядок включення.

s Перед користуванням газовою плитою відчини кватирку і провітри
приміщення.

s Перевір, чи закриті всі крани на плиті та на трубі перед плитою.

s Відкрий кран на трубі перед плитою, встановивши ручку на голівці
крана вздовж труби, як показано. (Слайд)

s Запали сірник, піднеси його до пальника і лише тоді відкрий кран
цього пальника. (Слайд)

s Під час роботи газової плити, кватирку тримай відчиненою.

s Закінчивши користування газовою плитою, закрий кран пальника.

B

?

O

0

v

e

i

Щоб не сталося лиха, потрібно пам’ятати правила пожежної безпеки при
користуванні газом.

s Не можна сушити над газовою плитою речі. (Слайд)

s Не можна залишати запалені газові пальники без нагляду. Вогонь може
загаситися киплячою водою. (Слайд)

Якщо ти відчув запах газу, потрібно: (Слайди)

1. Повідомити дорослих.

2. Відчинити вікно, провітрити приміщення.

3. Перевірити, чи закриті крани на плиті і на трубі.

4. Не запалювати сірників, не вмикати світло та електроприлади.

5. У разі необхідності зателефонувати в газову службу за телефоном
104.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з підручником (стор. 52 – 53).

– Чим небезпечний газ?

– Де на газовій плиті можна виключити подачу газу?

– Як перекрити подачу газу на газовій трубі?

– Що потрібно робити, коли в приміщенні чути запах газу?

– Чого не можна робити в жодному разі?

– За яким телефонним номером викликають аварійну службу?

2. Перегляд фрагмента мультфільму.

– Які правила порушив герой мультфільму?

3. Обговорення ситуації.

– Чи правильними були дії бабусі?

Старенька бабуся жила на першому поверсі двоповерхового будинку. Тієї
ночі вона погано спала. Боліла голова. Вана піднялася та попрямувала з
кімнати на кухню. В коридорі вона відчула різкий запах газу. Бабуся
увімкнула світло у кухні. Що було далі не пам’ятає. Прокинулась в
лікарняній палаті. Обличчя та руки були обпечені…

– Як ви думаєте що трапилось? (Відповіді дітей: стався витік
газу його набралось у кімнаті багато, коли бабуся увімкнула світло
утворилась електрична іскра, від якої загорівся газ та стався його
вибух. Постраждала не лише бабуся, а й її сусіди. Підчас вибуху побились
вікна, розвалилася стіна.)

4. Робота в малих групах.

а). Складіть поради бабусі, як слід поводитись при вияві запаху газу.

Звіт груп.

б). Доберіть правильне рішення. (Слайд)

Увійшовши до квартири, ви почули запах газу.

5Зателефоную батькам.

5Відкрию вікно на кухні й ввімкну плиту.

5Спробую перевірити, де саме витікає газ.

в). Вставте пропущені слова.

Не залишай включену газову плиту ___________. Слідкуй за ____________,
яка кипить. При кипінні рідина може ____________, залити ___________ та
викликати витік ___________. Газом можна ___________. Дуже небезпечні
___________ та __________, які висять над газовою плитою. Вони можуть
____________.

Слова для довідок: без нагляду, рідиною, виплескатися, вогонь, газу,
отруїтися, рушники, штори, загорітися.

VІ. Підсумок уроку.

– Перевіримо як ви засвоїли даний урок за допомогою тесту?
Відповіді (так, ні).

1. При виявленні запаху газу відкрийте двері та вікна.

2. Зателефонуй у службу газу за номером 103.

3. Самостійно ліквідуй неполадки.

4. Запобігай утворенню іскри у будь-який спосіб.

5. Залиши приміщення у якому витікає газ.

6. Життя людини найдорожчий скарб.

– Що нового ви сьогодні для себе дізналися?

– Про що розповісте вдома меншим братикам чи сестричкам?

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
