UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВ. Нестайко \"Тореадори з Васюківки” (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5631
Скачало162
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. В. Нестайко "Тореадори з Васюківки ”

 

Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю письменника, зацікавити їх

твором, розвивати вміння толерантно й аргументовано доводити свою думку,

відстоювати власну позицію; розвивати навички виразного читання,

переказу прозорих творів; виховувати прагнення до знань.

 

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, ілюстрації до них,

учнівські малюнки.

 

Теорія літератури: повість, дійові особи, характеристика героїв, головна

думка.

 

Хід уроку

 

1. Повідомлення теми та мети уроку

 

2. Мотивація навчальної діяльності

 

- Книжка, яка лежить перед вами, має цікаву історію. Написав її, як ви

знаєте, відомий український дитячий письменник В. Нестайко, який створив

понад 30 дитячих книжок. Вони перекладені багатьма мовами світу. Крім

літературної премії ім. Лесі Українки, удостоєний багатьох міжнародних

відзнак. Так, у 1979 році Міжнародна рада включила книжку "Тореадори з

Васюківки” до почесного списку Г.Х. Андерсена як один з найвидатніших

творів світової літератури для дітей.

 

3. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу

 

Літературний практикум (робота з теорії літератури)

 

- Хто ж як не письменник найкраще розповість про себе й про

те, як створювалася повість. Уявімо, що В. Нестайко завітав до нас на

урок. Йому слово.

 

"Зустріч із письменником”

 

- Сказати що я змалку мріяв стати саме дитячим письменником, було

б неправдою. Мабуть, ніхто з малку не мріє стати дитячим письменником. У

дитинстві так хочеться швидше вирости, так прагнеться швидше скинути з

себе все дитяче і убратися у все доросле, що така мрія просто неможливо.

Вона була б неприродною.

 

І все-таки джерела, причини моєї літератської долі – в моєму

дитинстві.

 

Коли я зараз згадую своє раннє дитинство, я чомусь передусім згадую

самотність. Так уже склалося тата свого я не пам?ятаю. Він загинув у

1934 році за кордоном, виконуючи державне завдання. Мій тато був

мужньою, веселою і дуже товариською людиною. Всі його любили. Він вільно

володів п?ятьма мовами для мене.

 

Для мене тато змалку був уособленням таємничості і чекання. Я не вірив,

що він загинув. Я був певен, що він продовжує виконувати державну

справу, але настільки відповідальну і таємничу, що про це не повинні

знати навіть дружина й діти… Я перестав чекати батька зовсім недавно…

 

У ранньому дитинстві я був дуже хворобливий. Мабуть, немає такої дитячої

хвороби, окрім рахіту, якою б я не хворів у дитинстві. Скарлатина, кір,

вітрянка, коклюш, свинка… Не кажучи про безкінечні грипи та ангіни…

Здорових, безтурботних днів мого дитинства на рік було менше, ніж

сонячних днів у Англії. Тож не могла моя мама весь час сидіти разом зі

мною на лікарняному. І вона замикала мене самого у квартирі й бігла до

здорових дітей у далеку від нас 56 школу біля Володимирського базару.

 

Пригадую, як я, трирічний, гірко плакав у коридорі під замкненими

дверима, вслухаючись у жахну тишу, яка зрідка порушувалася хряскотом

дверей на третьому або другому поверхах і лункими по сходах кроками, що

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ