UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваГ.Черінь „Рідна хата”, Б.Харчук „Найдорожчий скарб”, Ю.Рибчинський „Наша мова” (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2063
Скачало159
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Г.Черінь „Рідна хата”, Б.Харчук „Найдорожчий скарб”, Ю.Рибчинський

„Наша мова”.

 

Мета: сформувати уявлення про новий розділ, формувати уміння працювати з

текстом, розвивати навички читання, пізнавальні інтереси, комунікативні

уміння, розвивати вміння порівнювати, аналізувати, робити висновки;

виховувати любов до рідної мови, інтерес до її вивчення, повагу до

національних цінностей.

 

Обладнання: малюнки для ейдетичного запам’ятовування, підручник

”Українська література” 5 клас ( автори Оксана Івасюк, Ніна Гуйванюк,

Валентина Бузинська), „Введение в историю Украины» ( авторы В.Власов,

О. Данилевская).

 

Тип уроку: повідомлення нових знань.

 

 

Перебіг уроку

 

І. Організація класу

 

II. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

 

1. Робота над притчею.

 

- Ми розпочинаємо новий розділ, тему якого вам підкаже притча Василя

Сухомлинського.

 

Учитель читає притчу з відкритим кінцем, учні повинні завершити

останню фразу.

 

Був у матері син. Поїхав він у далекі краї. Жив там довго, але

великий сум був у його серці. Написав син матері листа: „Надійшли мені,

матінко, з дому щось хороше, найдорожче для мене.” Послала мати сину

щіпку рідної землі. Приклав син землю до серця, одразу ж перед його

очима постали сади, уквітчані рожевим цвітом, Дніпро велично ніс свої

води, посміхалася матуся, біліла вдалині рідна хата. Зрозумів він, що

біля серця тримає він найголовніше для людини. А це головне ...

(Батьківщина).

 

- Що для людини є найголовнішим?

 

- Як називається наша Батьківщина?

 

- Від якого слова утворилося слово „Батьківщина”?

 

- Що уявляв хлопець, коли тримав щіпку землі біля серця?

 

- Чи можете ви тепер спрогнозувати тему, яку ми починаємо вивчати?

 

2. Повідомлення теми і завдань уроку.

 

- Ми розпочинаємо роботу над розділом „Україна – рідний край”, у

якому познайомимося з творами українських письменників про історичне

минуле нашої Батьківщини, про долю українського народу, про рідний

край. Знання, які ви отримаєте при розгляді цього розділу у 4 класі,

будуть фундаментом для вивчення історії України та української

літератури у 5 класі.

 

- Продивіться у підручнику на с.158 зміст теми.

 

- Які твори ми будемо вивчати? Хто є авторами? Які твори цих

письменників вам вже відомі? Назви яких творів вас зацікавили? Чому?

 

- Які сподівання, очікування у вас з приводу вивчення цієї теми?

 

 

IІІ. Вивчення нового матеріалу

 

1. Робота над віршем Г. Черінь „Рідна хата”.

 

А) Передбачення.

 

- Яке з прислів’їв, на ваш погляд, найбільш точно може

відобразити зміст вірша, який має назву „Рідна хата”?

 

За рідний край і життя віддай.

 

Добре тому, хто в своєму дому.

 

Там земля мила, де мати народила.

 

- Що об’єднує всі ці прислів’я?

 

Б) Читання вірша учителем.

 

- Які почуття висловлює поетеса?

 

В) Читання вірша учнями. Підготовка до виразного читання.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ